Üçyol, Gülferiz Hanım Eski Koltuk Takımı Yüz Yenileme

Bizlere arkadaşlarının tavsiyesi ile ulaşan Gülferiz Hanım, yaptığımız görüşmede Üçyol’da ikamet ettiğini ve yüzleri yıpranmış olan iki tekli ve iki ikili kanepesinin olduğunu belirtti. Koltuklarının yenilenirken kullanılacak kumaş tipi ve rengi konusunda fikirleri olan Gülferiz Hanım, yaptığı uzun araştırmalar sonucunda kumaşlar konusunda oldukça fazla bilgi edinmiş, kendisi ve evi için en uygun kumaşların ne olacağına bilinçli bir şekilde karar vermişti. İlettiği taleplere uygun olan kumaş örneklerimizi sunmak üzere kendisini evinde ziyaret edeceğimiz güne karar vererek Gülferiz Hanım ile yaptığımız bu verimli telefon görüşmemizi sonlandırdık.

Birkaç gün sonra hazırlıklı olarak Gülferiz Hanım’ın Üçyol’daki evine misafir olduk. Yaptığımız telefon görüşmesinde bizlere özellikle silinebilir ve yıkanabilir kumaş istediğini belirtmiş olan Gülferiz Hanım, kumaşlar hakkında edindiği bilgi sonucunda da Sertex markasında karar kılmıştı. Kendilerine halihazırda Şekil Koltuk olarak Sertex kumaş markasının distribütörlüğünü yaptığımızın bilgisini verdik ve Sertex kumaş kataloglarından Simena Martin serisinden begendiler. Gülferiz Hanım önceden nasıl bir kumaş istediğine karar vermiş olduğu için kumaş seçimi aşaması diğer müşterilerimize nazaran oldukça kısa sürdü. Özellikle dikkat etmemizi istediği bazı hususlarda bize özel taleplerini ileten Gülferiz Hanım’la taleplerinin yapılabilirliği konusunda anlaştık. Yapmış olduğu kumaş seçimlerini ve özel isteklerini dikkatlice not aldıktan sonra maliyet ve teslimat süresi konusunda Gülferiz Hanım ile el sıkışıp atölyemize döndük.

Aynı hafta içinde Gülferiz Hanım’ın koltuk takımını Üçyol’daki evinden teslim aldık ve nakliye aracımıza dikkatle yükledik. Gaziemir’deki atölyemize getirdiğimiz koltuk takımına öncelikle profesyonel söküm işlemi uygulandı. Ardından, koltukların tamirat isteyen bölgeleri iskelet tutkalıyla sağlamlaştırıldı. Oturma yerindeki yıpranmış süngerler, Serra markalı 32 dsn gri süngerler ile değiştirildi. Koltukların minder ve yastık olan kısımlarına kolayca yıkanabilmesi için fermuar uygulaması yapıldı. Rahat bir oturum olabilmesi ve kolayca silinebilmesi için oturma yerlerine yorgan elyafı uygulaması yapıldı. Bütün hazırlıklar tamamlandıktan sonra Gülferiz Hanım tarafından seçilen ve distribütörlüğünü yaptığımız Sertex markalı kumaş ile tüm koltukların döşeme işlemine geçildi. Döşeme işleminin ardından yapılan ince ayarlamalar sonrasında koltuk takımı yepyeni ve çok şık bir görünüme büründü. Şık olduğu kadar sağlam da olan koltuk takımına hareket kazandıran kırlentler yerleştirildikten sonra, her zaman olduğu gibi fotoğraflama işlemi yapıldı.

Yenilenen koltuk takımını Gülferiz Hanım’ın Üçyol’daki evine taahhüt ettiğimiz zamanda teslim ettik. Gülferiz Hanım, koltuklarının yeni halinden çok memnun kaldı. Seçmiş olduğu kumaşın çok ince bir işçilikle özenle koltuklarına kaplanmış olduğunu gören Gülferiz Hanım bizlere teşekkürlerini sunarak bizi onurlandırdı.

Şekil Koltuk tecrübesine güvendiği için Gülferiz Hanım’a çok teşekkür ederiz. Yenilenmiş koltuklarını sevdikleriyle birlikte sağlıklı ve keyifli günlerde kullanmasını dileriz.

Tüm Referanslar


Foto Galeri

tümünü göster