Buca Kozağaç, Füsun Hanım Eski Koltuk Takımı Yüz Yenileme

Bizlere İnternet sitemiz aracılığıyla ulaşan Füsun Hanım, yüzleri yıpranan koltuk takımını yeniletmek istediğini, bu nedenle İnternet’te firma ve fiyat araştırması yaptığını belirtti. Birkaç firma ile görüştüğünü fakat tam olarak içine sinen bir firma bulmadığını ifade eden Füsun Hanım, işçilik konusunda çok hassas olduğundan bahsetti. Bize koltuk takımının yenilenmesi işlemi ile ilgili özel isteklerini aktaran Füsun Hanım, özellikle de yenileme uygulaması esnasında yapılmasını istemediği uygulamaların altını çizdi.Koltuk takımı için arzu ettiği kumaşın klasik tarzda, saten ya da kadife olduğunu belirten Füsun Hanım için kumaş sunumunda kullanmak üzere Pina Tekstil markalı kumaş örneklerimizi hazırladık.

Buca Kozağaç’taki evinde bizleri misafir eden Füsun Hanım’ın koltuk takımını inceledik, kumaş örneklerimizi ve tavsiyelerimizi sunduk. Kumaş örneklerine göz atarak tavsiyelerimizi dinleyen Füsun Hanım’la, tekli koltuklarını desenli saten, ikili ve üçlü kanepesini ise bej rengi ve satenin deseniyle uyumlu kadife kumaş ile döşemeye karar verdik. Füsun Hanım’ın bütün özel isteklerini uygulama esnasında atlamamak için tüm detaylarıyla not ettik ve maliyet ve teslimat süresinde de anlaşarak atölyemizin yolunu tuttuk.

Füsun Hanım’ın evinden alınarak atölyemize getirilen koltuk takımına uygulanan profesyonel söküm işleminin ardındanortaya çıkan iskeletteki gevşeyen, sallanan ve kırılan yerlerin tadilatını yaptık. Tekli koltuktaki ahşap bölümlerincilasının yenilenmesi için koltuğu anlaşmalı olduğumuz cilacıya teslim ettik. Cilacının çok titiz bir işçilikle yaptığı parlak ceviz cila işleminin ardından tekli koltuk tekrar atölyemize geldi.Koltuk takımının tamamının yaslanma ve kol dayama yerlerindeki süngerleri gri sünger ile yeniledik. Oturma yerindeki süngerleri ise 32 dns İşbir markalı süngerler ile yeniledik. Bu haliyle bile dayanması ve oturması çok rahat bir hale gelen koltuk takımının konforunu biraz daha artırmak için minder süngerlerinin üzerine yorgan elyafı kapladık. Bütün bu hazırlıklardan sonra sıra artık döşemeye geldi. İstanbul menşeili Pina Tekstil firmasından sipariş vererek teslim aldığımız saten ve kadife kumaşları özenli bir şekilde koltuk takımına döşemeye başladık. Tüm döşeme işleminin tamamlanmasının ardından koltuk takımı oldukça şık ve kaliteli bir görünüme büründü. Füsun Hanım’a kolaylık olması için, oturma yerindeki minderleri yıkayacağı zaman rahatlıkla çıkarılabilsin diye yanlarına kadar fermuar uygulandı. Son olarak yine çapraz yerleştirdiğimiz koltuk takımlarıyla aynı kumaşlarla kaplanan kırlentler ve ince dokunuşlarla bütün işlemlerimizi tamamlamış olduk.

Dikkatlice paketlediğimiz yenilenmiş koltuk takımını Füsun Hanım’a söz verdiğimiz teslim zamanı içerisinde teslim ettik. Füsun Hanım koltuklarını gördüğünde büyük bir memnuniyet yaşadı, bizleri teşekkürleri ve güzel geribildirimleri ile gururlandırdı.

Bizler de Füsun Hanım’a, uzun arayışları sonucu bizleri seçtiği ve Şekil Koltuk kalitesine güvendiği için teşekkür ediyoruz. Yenilenmiş koltuk takımını uzun yıllar sağlıkla ve keyifle kullanmasını diliyoruz.

Müşterilerimizden kazandığımız teşekkürleri bir hazine gibi biriktirerek yolumuza daha büyük bir şevkle ve motivasyonla devam ediyoruz.

Tüm Referanslar


Foto Galeri

tümünü göster