Selçuk, Hasan Bey Özel Üretim Chester Koltuk Takımı İmalatı

Selçuk’ta yaşayan Hasan Bey, bir tanıdığının referansı ile bize ulaştı. Daha önce yapmış olduğumuz özel üretim koltuk takımını görmüş ve çok beğenmiş olan Hasan Bey, kendisi için de yeni ve modern bir koltuk imalatı yapmamızı rica etti. Telefon görüşmemizde prensipte anlaştığımız Hasan Bey’e, misafir ettiğimiz atölyemizde üretim ekipmanlarımızı, sergilediğimiz kendi imalatımız olan koltukları ve birbirinden şık ve kaliteli kumaş kartelalarımızı gösterdik. Erdal Bey, atölyemizdeki ekipmanların profesyonelliğinden ve çalışmalarımızdaki titiz işçilikten oldukça etkilendi. Koltuk modeli olarak, örneklerini de görüp beğendiği İngiliz Chester tarzında karar kıldı. Kumaş içinse tercihini Sertex’in simane martin serisinden,hardal ve yeşil tonlarında leke tutmayan ve terletmeyen kumaşlarından yana kullanan Hasan Bey, kapitone uygulaması yapılacak sırt süngerleri içinse Serra marka 35 hyper gri süngeri seçti. Cüzdan dostu bir maliyet ve hızlı bir teslimat süresi ile karşılaşan Hasan Bey, memnuniyetini gizlemeyip bizlerle samimiyetle paylaştı. Bizler de Şekil Koltuk ailesi olarak,Hasan Bey’e bizi seçtiği için teşekkür ederek, kendisine sonuçtan memnun kalacağının garantisini verdik.

Hasan Bey’in Selçuk’taki evine uğurladıktan sonra yeni koltuk takımı imalatı için kolları sıvadığımız atölyemizde,öncelikle sağlam bir iskelet ve ayaklar için çalışmaya başladık. Modern, dayanıklı ve kaliteli malzeme kullanılarak, Chester tarzı tasarıma uygun bir şekilde üretilen gürgen iskelet, monte edilip boyandığında, mobilyaların kaba hali ortaya çıktı. İskelet tamamlandıktan sonra, sırada cila işlemi vardı. Koltuk takımı cila işlemine gönderildi vebu uygulamada da yine Chester tarza uyum dikkate alınarak,modern görünümlü ceviz eskitme cila tercih edildi. Ciladan gelen koltukların oturma yerlerine ithal lastikler uygulandı.İskelet üzerine yapılan süngerleme işleminin ardındankonforlu bir kullanım olması ve kolayca silinebilmesi için oturma yerlerine yorgan elyafı yapıldı.Elyaf ve astar uygulama işlemlerinin ardından çok konforlu bir hale gelmiş olan Chester koltuklar, kapitone işlemi için sıraya alındı. Kapitone işlemiyle Chester tarzı tasarımın adeta imzası atılmış olan koltuk takımı son haliyle hem dayanıklı hem rahat hem de oldukça şık oldu.

Özel üretimi tamamlandıktan sonra rahat yıkanması için fermuarlanmış şık kırlentlerle renklendirilen koltuk takımı, bu şık görüntüsüyle atölyemizde fotoğraflandı. Hasan Bey’in beğenisine sunulmak üzere dikkatle ambalajlanarak nakliye aracına yüklenen koltuk takımı, Selçuk’a doğru yola çıktı.

Hasan Bey, modern ve kullanışlı yeni  Chester tarzı koltuklarından duyduğu memnuniyet bir yana, tüm özel isteklerinin yapılmış olduğunu görünce büyük bir sevinç yaşadı. Kumaş seçimi konusunda kesinlikle doğru karar verdiğine gördükten sonra bir kez daha emin olan Hasan Bey, bizlere defalarca teşekkür ederek kendimizi çok mutlu ve gururlu hissetmemizi sağladı.

Hasan Bey’e Şekil Koltuk tecrübesine güvendiği için çok teşekkür ediyor, yeni koltuk takımını sevdikleriyle birlikte sağlık ve mutlulukla kullanmasını temenni ediyoruz.

Şekil Koltuk olarak, müşterilerimizin memnuniyetinden kazandığımız şevk ve gururla, hayallerinize şekil vermeye devam ediyoruz!

Tüm Referanslar


Foto Galeri

tümünü göster