Karşıyaka Bostanlı, Cemil Bey Özel Ölçülerde Yeni Koltuk Takımı Üretimi

Cemil Bey bizlere telefonla ulaşarak internette bir süredir araştırma yaptığını ve tüm seçenekler arasında en çok Şekil Koltuk’un işlerini beğendiğini söyledi. Kendisinin özel ölçülerde yeni bir koltuk takımına ihtiyacı olduğunu dile getiren Cemil Bey, bizlere atölyemizi ziyaret etmek istediğini söyledi.

Birkaç gün sonra atölyemizde misafir ettiğimiz Cemil Bey, koltuk takımının şıklığı kadar sağlamlığına da çok önem verdiğini belirtti vemaliyeti daha yüksek olsa da koltuk iskeletinde en kaliteli malzemelerin kullanılması konusunda bizlerden özel istekte bulundu. Ölçü olarak da isteklerini ileten Cemil Bey’in tüm taleplerini not aldık, hepsinin yapılabilirliği konusunda anlaşıp model ve kumaş seçimine geçtik.

Yapılacak özel üretim koltuk takımının modeline karar verdikten sonra renk seçimi için kumaş sunumu yaptığımız Cemil Bey, önceden belirlemiş olduğu tonları kartelalarda bizim yardımımızla bulmaya çalıştı. Renk seçiminde açık gri ve parlak mavi tonları tercih eden Cemil Bey, kumaş seçimini yıkanabilir, silinebilir ve toz tutmayan özelliklerde olan Evipek kumaş markalı keten’den yana kullandı.Yaptığımız görüşmenin ardından teslimat süresi ve fiyatlandırma konularında da anlaşıp karşılıklı güzel dileklerle ayrıldık.

Cemil Bey’in talep ettiği koltuk takımını üretmek için hemen atölyede çalışmaya başlayan Şekil Koltuk üretim ekibi, öncelikle Cemil Bey’in çok önem verdiği sağlam bir iskelet ve dayanıklı ayaklar için kolları sıvadı. En kaliteli ve dayanıklı malzemeler kullanılarak tasarlanan iskelet monte edilip boyandı. Bu işlemlerinin ardından koltuk takımı cila işlemine gönderildi. Cila uygulaması olarak ceviz eskitme yapıldı. Ciladan gelen koltukların oturma yerlerine ithal lastikler uygulandı.İskelet üzerine yapılan süngerleme işleminin ardından konforlu bir kullanım olması ve kolayca silinebilmesi için oturma yerlerine yorgan elyafı uygulaması yapıldı.Koltuk takımının rahatlığına rahatlık katan elyaf ve astar uygulama işlemlerinin ardından sonuca iyice yaklaşıldı. Cemil Bey’in dikkatle seçtiği şık ve ahenkli kumaşlarla kaplanan koltuk takımı, iskeletinin sağlamlığı ve süngerlerinin rahatlığının üzerine bir de kumaşlarının zarafetiyle iyice göz doldurdu.

Özel üretimi tamamlanıp aynı renk ve cinsten kumaşlarla hazırlananve rahat yıkanması için fermuar’lanan kırlentlerle renklendirilen koltuk takımı, Cemil Bey’in beğenisine sunulmak için fotoğraflanıp özenle paketlendikten sonra adresine ulaştırılmak üzere atölyemizden Karşıyaka Bostanlı’ya doğru yola çıktı.

Kendisi için özel olarak üretilmiş olan koltuk takımını karşısında gören Cemil Bey, şaşkınlık ve mutluluğu bir arada yaşadığını ve Şekil Koltuk’un özel mobilya imalatı için en doğru adres olduğunu bizlerle bütün samimiyetiyle paylaştı.

Bizler de tercihini Şekil Koltuk’tan yana kullandığı için Cemil Bey’e tekrar teşekkür ediyor, yeni koltuk takımını sağlıklı güzel günlerde kullanmasını diliyoruz.

Tüm Referanslar


Foto Galeri

tümünü göster