Narlıdere, Harun Bey Köşe Koltuk Takımı Ve Sandalyeleri Yüz Yenileme

Bizlere İnternet sitemiz aracılığıyla ulaşan Harun Bey, koltuk takımının ve sandalyelerinin yüzlerinin yenilenmesini istediğini belirtti. Mobilyalarının fotoğraflarını Whatsapp üzerinden bizlerle paylaşan Harun Bey’e yüz değişimi için gerekli olacak kumaş miktarı hakkında bilgi verdik ve ek talepleri olup olmadığını sorduk. İsteklerini dinledikten sonra ortalama olarak bir fiyat verdiğimiz Harun Bey, bu ilk fiyattan memnun kaldı ve bizi detaylı görüşme ve kumaş seçimi için Narlıdere’deki evine davet etti. Harun Bey’i evinde ziyaret ettiğimizde mobilyalarını yakından inceledik ve yapılacak işlemleri aktardık. Köşe koltuğu ve 6 adet sandalyesi için kendisine tavsiyelerimizi sunduğumuz Harun Bey, iki çocuk sahibi olduğundan dokuma tipinde, yıkanabilir ve silinebilir özelliği olan Bezek Tekstil markalı kumaşları tercih etti. Ayrıca, köşe koltuğunun ve sandalyelerinin ayaklarındayıllardır kullandığı ceviz renginin değiştirilmesini, bu rengin lake beyaz renge dönüştürülmesini özel istek olarak belirtti. Tüm istek ve seçimlerini not aldığımız Harun Bey’le kesin maliyet ve teslimat tarihi için anlaştık ve evinden ayrıldık.

Harun Bey’in Narlıdere’deki evinden atölyemize getirilen köşe koltuk, iki tekli koltuk ve 6 adet sandalyeye vakit kaybeden söküm işlemleri uygulandı. Söküm işleminin tamamlanmasının ardından ayaklara uygulanacak lake cilaiçin mobilyaların ayaklarını demonte ederek anlaşmalı olduğumuz cilacıya teslim ettik. Koltuk takımı ve sandalyelerin iskelet kasasında oluşan çatlak ve kırıklar profesyonel ekibimiz tarafından tutkal yardımıyla yapıştırılarakonarıldı. Minderlerde deformasyona uğrayan elyaflar yenilendi. Yaslanma yerindeki minderler silikon elyaf ile takviye yapılarak daha rahat bir hale getirildi. Sandalyelerde uzun yıllardır kullanılmasından ötürü oluşan çöküntüler giderildi. Bütün bu işlemler hızlı ve sistematik bir şekilde tamamlandıktan sonra son aşama olan döşeme işlemine geçildi. Cila işlemi tamamlanmış olan ayaklar yerlerine monte edildi. Oturma yerindeki minderlere, yıkama özelliği olan kumaşlar kolay bir şekilde çıkarılıp yıkanabilsin diye, yanlara kadar dönen fermuarlar uygulandı.Koltuk takımı ve sandalyeleribirbiriyle uyumlu, modern ve zıt kombinler oluşturacak şekilde eşleştirdik. Böylelikle, dört renk kombinasyonu uyguladığımız köşe koltuğu, 6 adet sandalye ve iki tekli koltuk oldukça ahenkli ve şık bir şekilde yenilenmiş oldu.

Özenle paketleyerek Narlıdere’deki evine ulaştırdığımız yenilenen koltuk takımı ve sandalyelerini gören Harun Bey, çıkan sonuçtan büyük memnuniyet duyduğunu bizlerle içtenlikle paylaştı. Bizler de Harun Bey’e bizi tercih ettiği için teşekkür ediyor, mobilyalarını yıllarca keyifle ve sağlıkla kullanmasını temenni ediyoruz.

Tüm Referanslar


Foto Galeri

tümünü göster