Aliağa, Erdoğan Bey Eski Koltuk Takımı Yüz Yenileme Ve Model Değişimi

Koltuk takımının ve sandalyelerinin yıpranmış olan yüzlerini yeniletmek ve aynı zamanda koltuklarının modelini değiştirmek isteyenErdoğan Bey, bizimle Web sitemizdeki iletişim formu aracılığıyla iletişime geçti. Web sitemizde yer alan çalışmalarımızı inceleyen ve beğenen Erdoğan Bey, detayları konuşmak ve kumaş seçimi yapmak için atölyemizde misafirimiz oldu.Erdoğan Bey’i uygulayabileceğimiz modeller ve kumaşlar konusunda bilgilendirdik. Kapitone uygulamasında karar kılan Erdoğan Bey, renk olarak da koltuk takımının uzun yıllardır severek kullandığı sarı tonlarından farklı bir ton hatta 2 ayrı renk seçmek istedi. Kendisine birbiriyle uyumlu renklerin sunumunu yaptık. En çok bej ve yeşil tonların ahenginden hoşlanan Erdoğan Bey, tekli ve ikili koltuklarında bej, üçlü kanepesinde ise koyu yeşil rengi tercih etti. Aynı şekilde sandalyelerinin bu iki tonda kaplanmasını rica etti. Sertex kumaş katalogundan Simena Marisa serisinden beğendiği bu kumaşların silinebilir ve yıkanabilir olması Erdoğan Bey’i çok memnun etti. 15 gün teslim süresi için anlaştığımız Erdoğan Bey’le, ona çok makul gelen bir fiyatta el sıkıştık.

Erdoğan Bey’in Aliağa’daki evinden atölyemize getirdiğimiz koltuklarınınyıpranmış olan yüzlerini ve süngerlerini söktükten sonra ana iskeletlere ulaştık. Yıllar içinde sağlamlığından pek bir şey kaybetmeyen iskelette yaptığımız ufak tefek onarımlardan sonra oturma rahatlığına odaklandık ve süngerleme aşamasına geçtik. Atölyemizde süngerleri de inceleyerek tercihini Üresan’ın 32 dns gri süngerinden yana kullanan Erdoğan Bey’in koltuk takımı yeni süngerleriyle çok daha konforlu bir hale geldi.Konforu bir üst seviyeye taşımak için minder süngerlerinin üzerine yorgan elyafı kapladık. Oturma yerindeki süngerler rahatça yıkanabilsin diye dış çerçevelerine boydan boya fermuar uyguladık ve minderler çıkarma esnasında parçalanmasın diye elyaflara şilte (astar) uygulaması yaptık. Koltuklara ve sandalyelere konfor kazandıran süngerleme ve elyaflama işlemlerinin ardından, vakit kaybetmeden kesimden gelen şık kumaşların koltuk ve sandalyelere Erdoğan Bey’in isteği doğrultusunda döşenmesi aşamasına geçtik. Şekil Koltuk’un profesyonel ekibi, büyük bir titizlikle, detaylara özen göstererek kumaş uygulama işlemini kısa bir süre içinde tamamladı. Kapitone uygulaması ile de tarzı oldukça modernleşen ve adeta yeni alınmış gibi olan koltuklar tamamlanan işlemlerin ardından çok zarif ve rahat bir hale geldi. Son olarak koltuk takımı her zamanki gibi birbiriyle uyumlu kumaşlarla kaplanan yumuşak kırlentler ile süslendi.

Tüm işlemleri tamamlanan ve fotoğrafları çekilen yenilenmiş ve modeli değişmiş koltuk takımı ve sandalyeler,Erdoğan Bey’e teslim edilmek üzere dikkatlice paketlenerek nakliye aracına yüklendi.

Koltuk takımının yenilenmiş halini karşısında görenErdoğan Bey, eski koltuklarının ve sandalyelerinin yeni halini çok beğendi. Sanki yeni bir oturma grubu satın almış gibi hissettiğin belirten Erdoğan Bey, çok uygun bir maliyetle hızlı ve mükemmel bir şekilde tamamlanan yenileme çalışmasından duyduğu memnuniyeti içtenlikle dile getirdi. Bizler de Şekil Koltuk ailesi olarak, bu memnuniyeti yaşadığımız için çok gururlandık. Müşterilerimizi hizmet anlayışımızın merkezinde tutmanın ne kadar doğru bir yaklaşım olduğunu bir kere daha anlayarakyeni işlerimiz için motivasyon kazandık.

Erdoğan Bey’in yenilenmiş oturma grubunu sağlıklı ve keyifli günlerde kullanmasını dilerken,kendisine Şekil Koltuk’u seçmiş olduğu için bir kere daha teşekkür ediyoruz.

Tüm Referanslar


Foto Galeri

tümünü göster