Bostanlı, Özlem Hanım Eski Koltuk Takımı Yüz Yenileme Ve Kapitone İşlemesi

Cemil bey ellerinize emeğinize sağlık koltuklarımıza gerek kumaşıyla gerek işçiliğinizle yeniden hayat verdiniz çok teşekkur ederim.

Bostanlı’da yaşayan Özlem Hanım bize eski müşterilerimizin referansıyla ulaştı. Telefon görüşmemizde koltuk takımını yıllarca severek kullandığınıve yeni bir takım almak yerine var olan koltuklarını yeniletmek istediğini belirtti. Özlem Hanım’ın taleplerini dinledikten sonra, kendisine istediği işlemleri profesyonel ekibimiz sayesinde hızlı ve özenli bir şekilde yapabileceğimizi söyledik. Daha detaylı görüşebilmek ve yaptığımız çalışmaları göstererek fikir almasını sağlamak için kendisini atölyemize davet ettik.

Özlem Hanım, atölyemizi gezip sergilediğimiz koltuklarıinceledi ve ekibimizle tanıştı.Özlem Hanım’ın eski koltuk takımı ile ilgili isteklerini yeniden gözden geçirdik ve hepsinin yapılabilirliği konusunda anlaştık. Kumaş seçimi için yaptığımız sunumda,Özlem Hanım’a istediği kapitone işlemeli koltuk takımı için en iyi kumaşın kadife olacağını söyledik. Özlem Hanım bu fikre bayıldı ve kumaş kartelalarından silinebilir ve yıkanabilir,parlak sütlü kahve tonlarında Epengle kadife kumaşı seçti. Tüm işlemlerde anlaşıp teslimat süresi ve maliyette de el sıkıştıktan sonra Özlem Hanım’ı evine uğurladık.

Yenilenme işlemi yapılacak olan eski koltuk takımı, Özlem Hanım’ın Bostanlı’daki evinden atölyemize taşındı. İlk olarak uygulanan söküm işlemlerinin ardından, cilalı kısımlarda oluşan çizikler uygun dokudaki cila rötuşlarıyla giderildi. Kol ve yaslanma yerlerindeki süngerleri  32 dsn gri sünger ile yeniledik. Sıra, Özlem Hanım’ın özel isteği olarak not aldığımız yaslanma bölgelerine yapılacak kapitone işlemine geldi. Kapitone işleminin de dikkatli ve özenli bir şekilde tamamlanmasının ardından, koltuk takımının oturma yerlerine 45 dsn hyper gri sünger uygulandı. Konforlu bir oturum olması için oturma minderlerinde yorgan elyafı kullanıldı. Minder kumaşlarının kenarlarına overlok çekildi. Minder kumaşlarının kolaca çıkarılıp yıkanabilmesi içinse,kullanılan fermuarlar minder yanlarına kadar uzatıldı.

Süngerleme ve kadife kumaş döşeme işlemi biten koltuk takımının şıklığını artırmak için, köşelere koyu kahverengi tonlarda açık renk çerçeve detaylı ve kare şeklinde, ortalara ise deniz kabuğu düğme detaylı, pileli ve yuvarlak formda kırlentler tasarlandı.

İşlemleri tamamlanan koltuk takımı, fotoğraf çekiminden sonra Özlem Hanım’a güvenle teslim edilmek üzere ambalajlandı.

Yenilenmiş, daha şık ve daha konforlu bir hale getirilmiş koltuk takımını çok beğenen Özlem Hanım, bizlere memnuniyetini büyük bir içtenlikle iletti. Kendisinden aldığımız değerli yorumlarla gururlandık, daha güzel işler yapmak için moral ve enerji depoladık.

Özlem Hanım’ın koltuk takımını iyi günlerde, keyifle kullanmasını diliyor, kendisine bizi tercih ettiği için tekrar teşekkür ediyoruz.

 

 

Tüm Referanslar


Foto Galeri

tümünü göster