Güzelbahçe, Meltem hanım Modern Koltuk Takımı Yüz Yenileme Ve Tamiratı

İnternet sitemizi ziyaret eden Meltem Hanım, bize onlineiletişim formumuz aracılığıyla ulaştı.Telefonla görüşmemizdebizlere taleplerini detaylı olarak anlatan Meltem Hanım, koltuk takımının onarılmasını ve yüzlerinin değiştirilmesini istediğini belirtti. Evlerinde hem küçük bir çocukları hem de bir kedileri olduğunun altını çizen Meltem Hanım, seçilecek kumaşın silinebilir, yıkanabilir ve leke tutmayan özellikte bir kumaş olması gerektiğini belirtti. Bu isteklerini göz önünde bulundurarak belirtilen özellikte kumaş sunan markaların kartelalarını Meltem Hanım’a sunduk. Detaylı ve özenli bir inceleme sonrası, aklına takılan tüm soruları soran ve cevaplarını alan Meltem Hanım, seçimini tükenmez kalem lekesi çıkaran, kedi tırmığı ve köpek patisine dayanaklı silinebilir yıkanabilir ve leke tutmayan Sertex markalı Anfora serisi olan kumaşlardan yana kullandı. Kumaş cinsiyle birlikte renklerine de karar veren Meltem Hanım, koltuk takımının krem renginin hardal rengi ile değiştirilmesini ve kahverengi kırlentler ile tamamlanmasını talep etti. Meltem Hanım’ın seçimlerini ve özel isteklerini not aldık, fiyat ve sürede de anlaşarak koltuk takımının atölyemize taşınacağı günü kararlaştırdık.

Meltem Hanım’ın koltuk takımı onarım ve yüz yenileme işlemlerinin yapılması için Güzelbahçe’deki evinden atölyemize getirildi. Titizlikle tamamlanan söküm işlemlerinin ardından, iskelet kasasındaki kırık ve yıpranmış yerler tamir edildi. Gevşeyen sallanan ve kırılan yerlere tadilat yapıldı..Koltukların ayak kısımlarında oluşan çizikler giderildi, kol ve yaslanma yerlerine takviyeler yapıldı. Koltuk takımının konforunu artırmak için arka yaslanma minderlerine silikon elyaf ilavesi yapıldı. Oturma yerindeki minderlerin yumuşaklığı ve rahatlığı için elyaf ilavesi ve şilte uygulaması yapıldı. Meltem Hanım’ın isteği doğrultusunda koltuklara spor dikiş uygulandı.Hardal tonunda kumaşla kaplanmış olan tüm bölümlere kahverengi, kahverengi olan sırt yaslanma yerlerine de hardal rengi spor dikiş uygulandı. Yine Meltem Hanım’ın özel isteği olarak not aldığımız şekilde, kanepelerin birer yanına cepli kumandalık yapıldı. Son olarakikisi hardal, ikisi kahverengi olmak üzere imalatını yaptığımız 4 adet yuvarlak pufu da takımın tamamlayıcısı olarak oturma grubuna ekledik.

Özenli bir çalışma sonucundasağlamlaşan ve güzelleşen koltuk takımı, düzgün bir şekilde ambalajlanarak Meltem Hanım’ın evine teslim edildi. Meltem Hanım ortaya çıkan sonuçtançokbüyük memnuniyet duyduğunu dile getirdi.

Kendisine Şekil Koltuk’u tercih ettiği için çok teşekkür ediyor, koltuk takımını iyi günlerde vesağlıkla kullanmasını diliyoruz.

Tüm Referanslar


Foto Galeri

tümünü göster