Gaziemir Emlak Konutları, Saliha Hanım Koltuk Yüz Yenileme Ve Tamiratı

İnternet sitemizde yer alan iletişim numaralarımızdan bize ulaşan Saliha Hanım,yaptığımız telefon görüşmesinde bize koltuk takımının artık çok eskidiğini ve yıprandığını, otururken ses çıkardığını ve kumaşlarının renginde bozulmalar olduğunu aktardı. Yeni bir koltuk takımı almayı düşünmediğini ve mevcut koltuklarını yeniletmek için uzun süredir araştırma yaptığını belirten Saliha Hanım, bir türlü içine sinen bir firmayla karşılaşamadığını bizlerle içtenlikle paylaştı.

Kendisiyle yüz yüze görüşerek taleplerini dinlemek ve koltuk takımını yakından görebilmek için Saliha Hanım’ı Gaziemir’deki evinde ziyaret ettik. Koltuklarını inceleyerek yapılması gereken işlemleri aktardığımız Saliha Hanım, bizlerle özel istek ve tercihlerini paylaştı. Bu isteklerin yapılabilirliği konusunda anlaştıktan sonra Saliha Hanım’a kumaş sunumumuzu yaptık. Tüm kumaş örneklerini dikkatlice inceledikten sonra tercihini Royal markalı dokuma tarzı kumaştan yana kullanan Saliha Hanım, bu kumaşın en çok yıkanabilir ve silinebilir olmasından hoşnut kaldı. Renk olarak radikal bir değişikliğe giden Saliha Hanım, koltuklarıın mevcut bordo renkli kumaşlarının yerine döşenecek olan yeni kumaşta bej tonlarını tercih etti. Rengarenk çiçek desenli kırlent kumaşlarını seçtikten sonra bir fiyat çalışması yaptık ve Saliha Hanım’a son maliyeti söyledik. Sunduğumuz fiyattan oldukça memnun kalan Saliha Hanım, bu fiyatın yeni koltuk takımı fiyatlarıyla karşılaştırılamayacak kadar uygun olduğunu belirtti. Müşteri odaklı yaklaşımımızdan ve düzgün iletişimimizden çok etkilendiğini söyleyen Saliha Hanım, bizleri seçerek çok doğru bir tercih yaptığını daha koltuklarının son halini görmeden bizlerle içtenlikle paylaştı.

Gaziemir’den atölyemize getirilen koltuk takımının profesyonel söküm işlemi tamamlandıktan sonra Saliha Hanım’ın özel isteği üzerine iskeletin boyunu 10 cm kısalttık. Koltuğun arka yaslanma yerindeki minderlerin kaldırılmasını rica eden Saliha Hanım’ın bu isteğini de yerine getirdik ve bu doğrultuda gerekli işlemleri uyguladık. Yer yer kopmalar gözlemlediğimiz lastikleri tamamen sökerek yerlerine yeni lastik uygulaması yaptık. Koltuk takımının kol kısımlarındaki süngerleri yeniledik. Yaslanma yerindeki süngereyine Saliha Hanım’ın özel isteği doğrultusunda kapitone işlemeuyguladık. Oturma yerindeki süngerin rahatlığını artırmak için bu bölgeye 32 dsn gri sert sünger uyguladık. Uygulanan sünger üzerine oturum konforunu artırmak için yorgan elyaf kaplama işlemi yaptık. Elyaflama işleminin tamamlanmasının ardından oturma minderlerinin rahat bir şekilde sökülüp takılması için elyaf üzerine şilte (sonsuz file) uygulaması yapıldı. Seçilen kumaşlarla kaplanan koltuk takımı oldukça şık ve rahat bir hale geldi. Minderlerin yıkanırken ve yıkandıktan sonra kolaylıkla çıkarılıp takılabilmesi için yan taraflarına kadar uzanan fermuarlar uygulandı. Son olarakkoltuğun üzerini çiçek desenli rengarenk kırlentler ile süsledik.

Bütün işlemler bittikten sonra yenilenmiş ve sağlamlaştırılmış koltuk takımını Saliha Hanım’ın Gaziemir’deki evine söz verdiğimiz zamanda teslim ettik. Saliha Hanım yenilenmiş koltuk takımını karşısında görünce büyük bir mutluluk yaşadı.  Tüm özel isteklerini titizlikle uygulayarak kısa bir süre içerisinde çok uygun bir maliyetle harika bir iş çıkaran ekibimizi içtenlikle kutladı.

Bizi tercih ettiği için Saliha Hanım’a teşekkür ediyor, koltuk takımını keyifle ve sağlıkla kullanmasını diliyoruz. Şekil Koltuk olarak, müşterilerimizden aldığımız güvenle, işimizi büyük bir keyifle yapmaya devam ediyoruz.

Tüm Referanslar


Foto Galeri

tümünü göster