Balçova, Bülent Bey Eski Klasik Koltuk Takımı Yüz Yenileme Ve Cila Tamiratı

İşletme sahibi öncelikle çok temiz ve dürüst bir esnaf. İşinin ehli,çok hızlı ve bir o kadar da özenle işini yapan bir usta. Bu zamanda böyle güvenilir ve mahir bir usta bulmak çok zor. Herkese gönül rahatlığı ile tavsiye edeceğim ve son derece makul fiyat veren bir esnaf.

Balçova’da yaşayan Bülent Bey, bize İnternet sitemizdeki iletişim formumuz aracılığıyla ulaştı. Klasik tarzdaki koltuk takımının elden geçirilmesini ve yüzlerinin yenilenmesini talep eden Bülent Bey, karşılıklı görüşmek ve kumaş sunumumuzu görmek için bizi atölyemizde ziyaret etmek istedi.

Gaziemir’deki atölyemize gelen Bülent Bey’le gösterdiği fotoğraflar üzerinden yapılacak işlemler için görüştük ve isteklerini not ettik.Kumaş seçimi konusunda kararsız olan Bülent Bey, kumaş sunumumuzu görüp tavsiyelerimizi dinledi. Uzun bir karar aşamasından sonra Bülent Bey, tercihini Evipek markalı silinebilir ve leke tutmayan kumaştan yana kullandı. Aynı zamanda koltuklarının onarımının da yapılmasını talep eden Bülent Bey, cilalarının ve süngerlerinin de yenilenmesini rica etti. Bülent Bey’in tüm taleplerini not aldık ve tüm işlemler üzerinden kendisine bir fiyat teklifi sunduk. Sunduğumuz fiyatın bütçesine uygun olduğunu ifade eden Bülent Bey, atölyemizdeki çalışmaların profesyonelliğini ve müşteri odaklı yaklaşımımızı çok beğendiğini ifade etti. Kendisine teşekkürlerimizi sunduk ve bize olan güvenini boşa çıkarmayacağımızın sözünü verdik.

Bülent Bey’in Balçova’daki evinden atölyemize getirilen koltuk takımına öncelikle söküm işlemi uyguladık. İskeleti tamamıyla ortaya çıkan mobilyaların tamiratı titizlikle tamamladıktan sonracila yenileme işlemi için koltuk takımı anlaşmalı olduğumuz cilacıya teslim edildi. Cila olarak tercihini ipek mat ciladan yana kullanan Bülent Bey’in bu notunu cila yapacak olan ekiple paylaştık.Hızlı ve başarılı bir cila işleminden sonra atölyemize getirilen koltuk takımının ilk olarak yıpranmış olan lastikleri yenilendi.Ardından rahatlığına odaklandığımız koltuk takımının yaslanma ve kol kısmındaki süngerler yenilendi. Oturma yerindeki süngerlerin uzun yıllar keyifli bir oturum sağlayabilmesi içinbu bölgelere 32 dns sert gri sünger uygulaması yapıldı.Sünger döşemelerin rahatlığını maksimum seviyeye çıkarabilmek için üstlerine yorgan elyafı uygulandı. Seçilen mavi renkli hafif parlak kumaşla döşendikten sonra yepyeni bir görünüme kavuşan koltuk takımının bazı bölgelerine Bülent Bey’in özel isteği olarak kapitone işlemesi yapıldı. Son haliyle oldukça şık ve konforlu bir hale gelen koltuk takımının görünümüne hareket katmak için son bir dokunuş olarak üzerini çiçekli ve düz renklerdekifermuarlı kırlentlerle süsledik.

Fotoğraflama işleminin ardından özenle ambalajlanan koltuk takımı, Bülent Bey’in Balçova’daki evine tam vaktinde ulaştırıldı. Klasik koltuk takımını sağlamlaşmış, konforu oldukça artmış ve kendine has tarzına dokunulmadan modern kumaşlarla itinayla döşenmiş olarak karşısında gören Bülent Bey, bu sonuçtan ziyadesiyle memnun kaldı.

Şekil Koltuk olarak, bizi tercih ettiği için Bülent Bey’e çok teşekkür ediyoruz. Yenilenmiş koltuk takımını güzel günlerde, sağlıkla ve keyifle kullanmasını diliyoruz.

Tüm Referanslar


Foto Galeri

tümünü göster