Bayraklı, Süheyla Hanım Koltuk Takımı Yüz Yenileme Ve Tamiratı

Süheyla Hanım bizlere internet aracılığıyla ulaştı. Koltuk takımının modelinden memnun olduğunu fakat uzun süredir kullanılmasından ötürü artık onarıma ihtiyacı olduğunu ve kumaşlarının eskidiğini söyledi. Koltuk takımını yakından görebilmek ve kumaş sunumu yapmak için Bayraklı’daki evine misafir olacağımız Süheyla Hanım ile uygun bir gün belirledik.

Birkaç gün sonra bizleri evinde ağırlayan Süheyla Hanım’ın koltuk takımının, alındığı zamanın en iyi mobilyalarından biri olduğu ilk görüşte anlaşılıyordu. Yakından incelemelerimizi yapıp tamir edilmesi gereken yerleri saptayarak Süheyla Hanım’la paylaştık. Onarım ve yenileme sürecimizle ilgili bilgileri aktardıktan sonra kumaş seçimi için yanımızda getirdiğimiz kumaş örneklerini Süheyla Hanım’a sunduk. Süheyla Hanım, tüm örnekleri dikkatle inceleyip kumaşların özelliklerini öğrenerek tavsiyelerimizi dinledi. Karar sürecinin sonunda Evipek Tekstil markasına ait Tay tüyü silinebilir ve leke tutmayan kumaştan yana tercihin kullandı. Renk olarak açık maviyi tercih eden Süheyla Hanım, bu tercihiyle salonuna hem renkli hem yumuşak bir hava katacak olan bir değişiklik yapmış oldu. Süheyla Hanım’ın isteklerini ve seçimlerini not aldıktan sonra maliyet ve teslim tarihinde de anlaşarak atölyemizin yolunu tuttuk.

Bayraklı’dan atölyemize getirilen koltuk takımına uygulanan söküm işleminin ardından koltukların yaslanma ve kol yerlerindeki süngerler tamamen yenilendi.Oturma yerindeki süngerler İşbir markalı 32 dns gri sert sünger ile değiştirildi. Süngerlerin biraz daha yumuşak ve rahat olması için üzerlerine yorgan elyafı kaplandı. Oturma yerindeki minderlerin kolaylıkla çıkarılıp yıkanabilmesi için kenardan kenara fermuar uygulaması yapıldı. Tüm işlemlerin ardından koltuk takımının şıklığına şıklık katan çiçekli köşe yastıkları yapıldı. Fotoğraflama işleminin ardından titiz ve temiz bir teslimat için koltuk takımı profesyonel bir şekilde paketlendi.

Bütün işlemlerin tamamlanmasının ardındankoltuk takımını taahhüt ettiğimiz tarihte Süheyla Hanım’ın Bayraklı’daki evine teslim ettik. Koltuk takımının yenilenmiş halinden çok hoşnut kalan Süheyla Hanım bizlerle memnuniyetini paylaştı. 

Süheyla Hanım’a Şekil Koltuk’u tercih ettiği için teşekkür ediyoruz. Onarılan ve yenilenen koltuk takımını sevdikleriyle beraber sağlıklı ve mutlu günlerde kullanmasını diliyoruz.

Tüm Referanslar


Foto Galeri

tümünü göster