Gürçeşme, Gönül Hanım Eski Koltuk Takımı Yüz Yenileme

Koltuk takımını değiştirmek isteyen Gönül Hanım, bizlere internet sitemiz aracılığıyla ulaştı. Referanslarımızı inceleyerek bizi seçtiğini belirten Gönül Hanım’a bizleri tercih ettiği için teşekkür ettik, detayları görüşmek ve çalışmalarımızı göstermek için kendisini atölyemize davet ettik.

 

Atölyemizde misafir ettiğimiz.  Gönül Hanım’ın koltuk takımı ile ilgili isteklerini dinledik ve tüm isteklerinin yapılabilirliği konusunda anlaştık. Yüz değişimi için kendisine kumaş sunumu yaptık. Çok çeşitli renk, desen ve dokuları içeren kumaş kartelalarımızı inceleyerek kararını veren Gönül Hanım, tüm takımda krem rengi Evipek marka dayanıklı ve yıkanabilir kumaşları tercih etti. Takımı hareketlendirmesi  için renk renk kırlent kumaşları seçen Gönül Hanım, böylelikle tercihlerini tamamlamış oldu. Gönül Hanım’la fiyatta ve teslimat süresinde anlaştık ve kendisini tekrar görüşmek üzere evine uğurladık.

 

Gönül Hanım’ın Gürçeşme’deki evinden teslim alıp atölyemize getirdiğimiz eski koltuk takımına ilk olarak profesyonel söküm işlemi uyguladık. Söküm işleminin ardından koltukların iskeletini elden geçirdik ve kırık veya gevşeme olan yerleri mengene sıkımı yardımıyla tutkallayarak güçlendirdik. İskeleti güçlendirilen koltuk takımının sırt, kol ve oturma yerlerine Üresan marka dayanıklı süngerler ile süngerleme işlemi yaptık. Süngerleri özenli bir şekilde yenilenen koltuk takımını döşeme uygulaması için hazır hale getirdik. Gönül Hanım’ın seçtiği kaliteli kumaşla kaplanan koltuk takımının son hali, eskisine kıyasla daha dayanıklı ve gerçekten çok şık oldu.

Açık renkli kumaşa sahip olduğundan hızlı kirlenip lekelenme ihtimalini düşünerek tüm kumaşların kolayca çıkarılıp yıkanabilmesi için minderlere fermuar takıldı. Bütün işlemlerin ardından, sarı, yeşil ve mor tonlardaki kırlentler, yine fermuarlanarak hazırlandı ve koltukların üzerine dizildi.

Fotoğraflama işleminin ardından güzelce paketlenen yenilenmiş koltuk takımı  Gönül Hanım’a güvenle ve tam vaktinde teslim edildi.

 

Gönül Hanım, bizlere koltuklarının görünümünden ve rahatlığından çok memnun kaldığını içtenlikle ifade etti. Biz de kendisinden aldığımız değerli yorumlar için çok mutlu olduk, gururlandık.

Şekil Koltuk olarak, Gönül Hanım’ın salonuna tazelik ve canlılık getiren yenilenmiş koltuk takımını uzun yıllar sağlıkla ve keyifle kullanmasını diliyoruz.

 

Tüm Referanslar


Foto Galeri

tümünü göster