Çeşme, Cüneyt Bey Ergonomik Koltuk Takımı Yüz Yenileme Ve Tamiratı

Cüneyt Bey bize komşularının referansı ile Çeşme’den telefonla ulaştı. Telefon görüşmemizde koltuk takımı için yenileme ve onarım ihtiyacı olduğunu fakat Çeşme gibi uzak bir muhite iş yapıp yapmadığımızdan emin olamadığını belirtti. Kendisine Şekil Koltuk olarak İzmir’in her köşesine hizmet verdiğimizden bahsettik.Bu haberi duyunca sevindi ve talebinin detaylarını iletti. Biz de kendisinden, yapacağımız işlemler hakkında fikir sahibi olup onu bilgilendirebilmek için, koltuk takımının fotoğraflarını Whatsapp üzerinden göndermesini rica ettik.  Fotoğraflar ve Cüneyt Bey’in talepleri üzerinden yeniden görüştük ve döşenebilecek kumaşların özellikleri ve fiyatları hakkında bilgi verdik. Verdiğimiz bilgileri ve tavsiyelerimizi değerlendiren Cüneyt Bey’le, silinebilir kumaş konusunda ortalama bir fiyat üzerinden anlaştık. Daha yakından inceleme yapabilmek için Çeşme’deki evinde kendisini ziyaret edeceğimiz günü kararlaştırdık.

Cüneyt Bey’in Çeşme’deki evinde yakından incelediğimiz koltuk takımı, yenileme işlemi için ödeyeceği maliyete değecek bir modele ve özel ergonomik yapıya sahipti. İskeletinde yer yer oluşan yıpranmalar giderilip süngerleri ve kumaşları yenilendiğinde, koltuk takımı uzun süre kullanılabilecek sağlamlığa ve estetiğe kavuşacaktı. Cüneyt Bey’e koltuk takımı için yapacağımız işlemleri daha detaylı bir şekilde anlattık. Kumaş seçimi için sunduğumuz örneklerini değerlendiren Cüneyt Bey, açık gri ve sütlü kahve renklerindeki Evipek markalı Safir serisinden silinebilir ve leke tutmayan kumaşı beğendi. Cüneyt Bey, koltuk takımına ve bulunduğu ortama renk katsın diye kırlentler için gül kurusu rengini tercih etti. Tüm seçimler ve özel istekler not edildikten sonra Cüneyt Bey ile teslimat tarihi ve kredi kartına 10 taksit ile ödeyebileceğikesin maliyet konusunda da anlaştık.

Cüneyt Bey’in yenilenecek olan koltuk takımı, vakit kaybetmeden Çeşme’deki evinden atölyemize işlenmek için getirildi. Atölyedeki söküm işlemlerinin ardından koltuk takımının (kasa) iskeletinde yıpranan yerler sağlamlaştırıldı. İskeletteki kırılan ve çatlayan yerler ağaç tutkalıyla yapıştırıldı. Oturma yerindeki lastikler ve sırt yerindeki ithal elastik kolonlar yenilendi. Sırt yaslanma bölümüne boncuk silikon elyaf ile ilaveler yapıldı. Oturma yerine İşbir markalı Visco kuş tüyü sünger uygulandı. Ardından koltuk takımlarının kumaş kesim ve makine dikiş işlemleri yapıldı. Bütün bu işlemler tamamlandıktan sonra, koltuk takımı döşemeye alındı ve detaylı ve hassas bir işçilik kullanılarak özenle döşendi. Son olarak koltuk takımı seçilen renkteki fermuarlı kırlentler ilerenklendirildi.

Tüm rahatlığı ve şıklığıyla teslimata hazır hale gelen koltuk takımı, özenli ve temiz bir sevkiyat için paketlendi. Cüneyt Bey, kararlaştırdığımız teslimat tarihine uygun bir şekilde evine ulaştırılan yenilenmiş koltuk takımını karşısında görünce büyük bir memnuniyet duydu ve bize teşekkürlerini sundu.

Cüneyt Bey’e Şekil Koltuk markasına güvendiği için bir kez daha teşekkür ediyor, koltuk takımını sevdikleriyle birlikte, sağlıklı günlerde kullanmasını diliyoruz.

Tüm Referanslar


Foto Galeri

tümünü göster