Karabağlar Basın Sitesi, Saadet Hanım Koltuk Yenileme Ve Yüz Değişimi

Arkadaşlarının tavsiyesi üzerine bizleretelefonla ulaşan Saadet Hanım, uzun yıllardır severek kullandığı koltuk takımının artık tamirata ihtiyacı olduğunu, cilasının ve döşemesinin yıprandığını belirtti. Tüm bu işlemler için bizden maliyet bilgisi rica eden Saadet Hanım’a ortalama işçilik ve kumaş fiyatlarımızı sunduk, koltuk takımını yakından görebilmek ve tüm ihtiyaçları belirleyerek net bir maliyet çıkarabilmek için kendilerini Basın Sitesi’ndeki evinde ziyaret etmemizin iyi olacağını söyledik. Bizleri evine davet eden Saadet Hanım’a kumaş sunumlarımızı da yapabilmek için hazırlıklarımızı yaparak Karabağlar’ın yolunu tuttuk.

Şekil Koltuk olarak önceliğimiz her zaman bir koltuk takımının yenileme yapmaya değecek bir iskelete ve kaliteye sahip olup olmadığını saptayarak müşterilerimizle bu bilgiyi paylaşmak olduğundan, Saadet Hanım’ın evinde yakından gördüğümüz koltuk takımını da bu gözle inceledik. Saadet Hanım’ın koltuk takımı gerçekten yenileme yapılmaya değer mobilyalardı. Yeni bir koltuk takımı almak yerine var olan takımının onarılıp yenilenerek tekrar kullanılacak hale getirilmesi Saadet Hanım için en doğru karardı. 17 yıldır kullanılıyor olmanın verdiği yıpranmışlığın izleri giderildiğinde koltuk takımı alındığı günkü kadar hatta daha da sağlam, konforlu ve şık olacaktı. Bu görüşlerimizi paylaştığımız Saadet Hanım, yorumlarımızdan oldukça hoşnut kaldı ve hemen kumaş sunumuna geçmek istedi.

Aklında kumaş olarak bazı fikirleri bulunan Saadet Hanım’a bu fikirlerine uygun bazı kumaş örnekleri sunduk. Saadet Hanım,seçimini Sertex markalı silinebilir ve yıkanabilir Nano-Teknolojik özellikteki bordo ve çiçek desenli kumaşlardan yana kullandı. Tüm isteklerini ve seçimlerini not alıp maliyet ve teslim süresinde anlaşarak atölyemize geri döndük.

Birkaç gün içinde Saadet Hanım’ın koltuk takımı evinden teslim alınarak Gaziemir’deki atölyemize getirildi. Kolları sıvayan ekibimiz her şeyden önce koltuk takımına profesyonel söküm işlemi uyguladı. Tüm kumaş ve süngerlerinden ayrılan koltuk takımı tamamen iskelet olarak kaldı. Bu işlemin ardından koltuk takımı, cila olacak bölgeler için cilacıya gönderildi. Cila işleminin ardından atölyemize geri gelen koltuk takımının oturma yerindeki elastik yerlerinde oluşan deformasyonlar sebebiyle, tüm lastikler tamamen sökülerekyerlerine yeni lastik kolan yapıldı. Koltuk takımının kol ve dayama yerindeki süngerlerin hepsi 32 dns gri sünger ile yenilendi. Oturma yerindeki süngerlerde ise 45 dns hyper (İşbir) sünger kullanıldı. Koltuk takımının 17 yıl önceki konforlu oturumuna kavuşabilmesi için süngerlenen oturma minderine ayrıca yorgan elyafı uygulandı. Rahat bir şekilde çıkarılarak yıkanabilmesi için oturma yerindeki minderlerin yanlarına boydan boya fermuar uygulaması yapıldı. Nano-Teknolojik olan Sertex kumaşlar koltuk takımının tamamına itinayla çok kısa bir sürede döşendi. Koltuk takımının daha şık bir hale gelmesi için üzerinde hem dekorasyon amaçlı hem işlevsel bir şekilde kullanılabilecek çiçekli ve düz kumaşlardan köşe yastıkları yapıldı. Tüm işlemlerin sonrasında bütün ince detaylar son bir kez gözden geçirilerek hatasız ve kusursuz bir işçilik oluşturuldu.

İtinayla paketlenen yenilenmiş koltuk takımı, Saadet Hanım’ın evine söz vermiş olduğumuz tarihtegüvenle teslim edildi. Koltuk takımlarının yenilenmesi için bizleri tercih ettiğine çok memnun olduğunu dile getiren Saadet Hanım, bizlere içten teşekkürlerini sundu.

Bizler de, Şekil Koltuk olarak Saadet Hanım’a bizi tercih ettiği için çok teşekkür ediyoruz. Umarız Saadet Hanım yenilenmiş koltuk takımını uzun yıllar sağlıkla kullanır.

Tüm Referanslar


Foto Galeri

tümünü göster