Yeşilyurt, Mustafa Bey Eski Klasik Koltuk Yüz Değişimi Ve Tamiratı

“Yeni tasarım fikirleri arayan ve iç tasarımda hayallerini gerçekleştirmek isteyenler için öncesi ve sonrası ile güvenilir bir ortama sahip iyi bir referans. Kendini kanıtlamış iyi bir koltuk tasarımcısı. Doğru bir adres Şekil Koltuk.                                                                                               Mustafa Bey, bizlere daha önce koltuk takımını yenilediğimiz bir müşterimizin referansı ile ulaştı. Web sitemizde yer alan çalışmaları çok beğendiğini ifade eden Mustafa Bey, klasik tarzdaki koltuk takımını yıllardır çok severek kullandığını fakat koltuklarının zaman içinde deformasyona uğrayarak artık konforsuz bir oturuma sahip olduğunu anlattı. Mustafa Bey’e koltuk takımı ile ilgili bazı sorular sorarak yapacağımız işlemleri ve kullanacağımız malzemeleri anlatmaya çalıştık. Kendisinden koltuk takımının fotoğraflarını Whatsapp yoluyla bizimle paylaşmasını rica ettik. Mustafa Bey’in paylaştığı fotoğraflarda, koltuk takımının kesinlikle döneminin en kaliteli ve şık mobilyalarından biri olduğu anlaşılıyordu. Sadece Mustafa Bey’in belirttiği gibi koltuklarda çok uzun zamandır kullanılmasından kaynaklanan deformasyon ve çöküntüler meydana gelmişti. Mustafa Bey, kumaş seçimi konusunda hem canlı hem de ağır bir ton aradığını fakat henüz bir karara varamadığını söyledi. Önerilerimizi dinlemek ve karar verebilmek için ertesi gün atölyemize geleceğini belirtti.

Gaziemir’deki atölyemize gelen Mustafa Bey’e,ekibimizi tanıttık, kullandığımız ekipmanları ve daha önce yaptığımız yenileme ve tamirat çalışmalarını gösterdik.Atölyemizdeki profesyonellik ve düzenden oldukça etkilendiğini söyleyen Mustafa Bey, bizlere teşekkür edip kumaş seçimi için hazır olduğunu belirtti. Gelmeden önce biraz daha araştırma yapıp beğendiği fotoğrafları telefonuna kaydettiğini söyleyen Mustafa Bey’e bu fotoğraflar üzerinden kumaş örneklerimizi ve tavsiyelerimizi sunduk. Royal markasının elegan ve canlı kumaşlarından birini seçen Mustafa Bey, renk olarak da gül kurusunu tercih etti.

Mustafa Bey’in evinden atölyemize getirilen koltuk takımına öncelikle ince yapısının zarar görmemesi için dikkatli bir söküm işlemi uygulandı. İskeletini ortaya çıkardığımız koltuk takımının tüm gevşeyen, sallanan, çöken ve çatlayan bölümlerine ince bir işçilikle tadilat yapıldı.Koltuk takımının klasik görünümünün önemli bir kısmını oluşturan ahşap işlemeli bölümlerinin yıpranan cilasının yenilenmesi için koltuklar anlaşmalı olduğumuz cilacıya teslim edildi. Parlak ceviz cilalama işleminin ardından tekrar atölyemize teslim edilen kanepenin, kol ve yaslanma yerlerine birinci kalite elyaflar ile takviyeler yapıldı. Koltuk takımının yıllar içinde doğal olarak azalan konforunu artırmak için arka yaslanma bölgelerine ilaveleri yapıldı. Uzman ekibimiz tarafından hızlı ve dikkatli bir şekilde oldukça konforlu ve sağlam bir hale getirilmiş olan koltuk takımının oturma yerindeki minderlerin yumuşaklığı ve rahatlığı içinse bu bölgelere elyaf ilavesi ve şilte uygulaması yapıldı. Son olarak seçilen gül kurusu rengindeki kumaşla kaplanan koltuk takımı, eskisine nazaran oldukça hoş bir görünüme ve sağlamlığa kavuştu. Koltuk takımının yenilenmiş halini bir an önce Mustafa Bey’in beğenisine sunmak için özenle paketleyerek güvenli ve temiz bir şekilde nakliye aracına yükledik.

Mustafa Bey ortaya çıkan sonuçtan duyduğu memnuniyeti bizlerle içtenlikle paylaştı, itinalı çalışmalarımız için sunduğu teşekkürlerle bizi gururlandırdı.

Mustafa Bey’in koltuk takımını iyi günlerde ve sağlıkla kullanmasını diliyor, kendisine Şekil Koltuk’u tercih ettiği için çok teşekkür ediyoruz.

 

Tüm Referanslar


Foto Galeri

tümünü göster