Buca Kaynaklar, Samet Bey Eski Koltuk Takımı Yüz Yenileme

Eski koltuk takımının yıpranmış olan yüzlerini değiştirmek isteyenSamet Bey, bizimle Web sitemizdeki iletişim formu aracılığıyla iletişime geçti. Web sitemizdeki yenilediğimiz koltukların fotoğraflarını ve çalışmaların detaylarını inceleyen Samet Bey,atölyemizde misafirimiz oldu.Kumaş ve renk seçimi konusunda netleşmek içinkendisine atölyemizde kumaş kartelalarımızı sunduk. Klasik ve işlemeli tarzda bir kumaş seçmek isteyen Samet Bey, tercihini Arma Kumaş markasının kadife ve saten kumaşı olan, gece mavisi ve krem rengi,parlak ve kendinden işlemeli kumaşlarından yana kullandı. Koltuk kumaşının öncelikle silinebilir ve yıkanabilir olmasına dikkat eden Samet Bey hem bu özelliklere sahip, hem oldukça kaliteli hem de nefes alan dokusuyla terletmeyen bir kumaş tercihi yapmış oldu. 15 gün teslim süresi için anlaştığımız Samet Bey’le, ona çok makul gelen bir fiyatta anlaşıp el sıkıştık.

Samet Bey’in Buca’daki evinden atölyemize taşıdığımız eski koltuklarının yüzlerini söktükten sonra süngerlerini çıkararak ana iskeletlere ulaştık. Sağlamlığından pek bir şey kaybetmeyen iskelette yaptığımız küçük onarımlar sonrasında,hemen oturma rahatlığını artırmak için süngerleme aşamasına geçtik. Süngerlerde tercihini  Üresan’ın  32 dns gri sert süngerinden yana kullanan Samet Bey’in koltukları, yeni süngerleriyle çok daha rahat ve sağlam bir hale geldi. Koltuk takımının daha rahat ve konforlu olması için minder süngerlerinin üzerine yorgan elyafı kullandık. Oturma yerindeki süngerler rahatça yıkanabilsin diye dış çerçevelerine boydan boya fermuar uyguladık ve minderler çıkarma esnasında parçalanmasın diye elyaflara şilte (astar) uygulaması yaptık.

Süngerleme ve elyaflama işlemlerinin ardından,vakit kaybetmeden kesimden gelenşık kumaşların koltuklara döşenmesi aşamasına geçildi. Şekil Koltuk’un profesyonel ekibi, büyük bir titizlikle, detaylara  özen göstererek kumaş uygulama işlemini kısa bir süre içinde tamamladı. Döşeme işlemi tamamlanan ve yeni haliyle çok zarif görünen koltuklar, her zamanki gibi birbiriyle uyumlu kumaşlarla kaplanan yumuşak kırlentler ile süslendi.

Tüm işlemleri tamamlanan ve fotoğrafları çekilen yenilenmiş koltuk takımı, Samet Bey’e teslim edilmek üzere düzgünce paketlendi.

Koltuk takımının yenilenmiş halini karşısında görenSamet Bey, bu koltukların eski koltukları olduğuna inanamadı. Şaşkınlığı ve mutluluğu yüzünden okunan Samet Bey, ortaya çıkan bu titiz çalışmadan ötürü çok memnun oldu. Bizler de Şekil Koltuk ailesi olarak, bu memnuniyeti yaşadığımız için gururlandık. Müşterilerimizi hizmet anlayışımızın merkezinde tutmaya devam ederek yapacağımız yen işler için motivasyon kazandık.

Samet Bey’in yenilenmiş koltuk takımınısağlıklı ve keyifli günlerde kullanmasını dilerken,kendisine bizi seçmiş olduğu için bir kez daha teşekkür ediyoruz.

Tüm Referanslar


Foto Galeri

tümünü göster