Gaziemir Askeri Lojmanlar, Bülent Bey Koltuk Takımı Yüz Yenileme Ve Tamiratı

Bülent Bey bizlere telefonla ulaşarak İnternet’te bir süredir araştırma yaptığını ve tüm seçenekler arasında en çok Şekil Koltuk’un işlerini beğendiğini söyledi. Koltuk takımının uzun süredir kullanılmasından ötürü artık oldukça yıprandığını ve hem iskeletinin hem döşemelerinin yenilenmesini istediğini söyledi. Bizlere koltuk takımının fotoğraflarını Whatsapp yoluyla ileten Bülent Bey’e kullanılacak kumaş miktarı ve işçilik üzerinden bir ön fiyat teklifi sunduk. Bülent Bey hem maliyetin bütçesine uygun oluşundan hem de yapılacak işlemlerle ilgili aktardığımız detaylı bilgilerden olumlu yönde etkilenerek koltuk takımını bize teslim etmeye karar verdi.

Birkaç gün sonra atölyemizde misafir ettiğimiz Bülent Bey, koltuk takımının sağlamlığına ve konforuna görünümünden daha çok önem verdiğini belirtti. Kendisine atölyemizi gezdirerek ekibimizi ve ekipmanımızı tanıttık, daha önce tamirini ve yenilemesini yapmış olduğumuz koltukları gösterdik. Kumaş seçimi için geniş kumaş ve renk seçeneği içeren kartelalarımızı sunduk. Bülent Bey renk olarak yeşil ve sarı tonların uyumundan hoşlandığını, koltuk yüzlerinde de bu renklerin kullanılmasını tercih edeceğini söyledi. Sertex markalı Simena Martin serisinden kaliteli kumaş olan, yeşil ve sarı tonlardaki renklerini seçti ve kırlentler için de ana renklerle kontrast oluşturması ve takıma hareket vermesi için mor ve çiçekli kumaşları tercih etti. Yaptığımız görüşmenin ardından teslimat süresi ve fiyatlandırma konularında da Bülent Bey’le anlaşıp karşılıklı güzel dileklerle ayrıldık.

Bülent Bey’in Gaziemir’deki evinden atölyemize getirilen koltuk takımına öncelikle dikkatli bir söküm işlemi uygulandı. İskeletini ortaya çıkardığımız kanepenin gevşeyen, sallanan ve çatlayanbölümlerineince bir işçilik yardımıyla tadilat yapıldı. Koltukların ayak kısımlarında oluşan çizikler giderildi. Kanepenin cilalı bölümlerinin yıpranan cilasının yenilenmesi için kanepe anlaşmalı olduğumuz cilacıya teslim edildi. Parlak ceviz cilalama işleminden ardından atölyemize getirilen kanepenin, kol ve yaslanma yerlerine birinci kalite elyaflar ile takviyeler yapıldı. Koltuk takımınınuzun yıllardır kullanılması sonucu doğal olarak azalan konforunu artırmak için arka yaslanma minderlerine silikon elyaf ilavesi yapıldı. Oturma yerindeki minderlerin yumuşaklığı ve rahatlığı için bu bölgelerede elyaf ilavesi ve şilte uygulaması yapıldı. Son olarak seçilen uyumlu renklerdeki kumaşlarla özenle kaplanan koltuk takımı, eskisine nazaran oldukça hoş bir görünüme ve sağlamlığa kavuştu. Mor renkli ve çiçek desenli kırlentleri ile de hareketlenen koltuk takımını Bülent Bey’in beğenisine sunmak için dikkatlice paketleyerek güvenli ve temiz bir şekilde tam vaktinde adresine ulaştırdık.

Koltuk takımındaki değişimden oldukça memnun olan Bülent Bey, kısa bir süredeve çok uygun bir maliyetle tamamlanan onarım ve yenileme işlemlerindeki titiz işçilik için bizlere teşekkür etti. Bizler de tercihini Şekil Koltuk’tan yana kullandığı için Bülent Bey’e teşekkür ediyor, yeni koltuk takımını sağlıklı ve güzel günlerde kullanmasını diliyoruz.

Tüm Referanslar


Foto Galeri

tümünü göster