Çiğli Eğe kent, Tuncer Bey Klasik Koltuk Takımı Yüz Değişimi Cila Ve Tamiratı

Tuncer bey bize İnternet sitemizde yer alan iletişim formu aracılığıyla ulaştı. Yaptığımız telefon görüşmesinde, koltuk takımı için yapılmasını istediği işlemleri detaylı olarak görüştüğümüz Tuncer Bey, koltuklarının tamir edilip cilalanmasını ve kaliteli bir kumaş ile yüzlerinin kaplanmasını talep etti. Koltuk takımını görüp net bir fikir verebilmek içinTuncer Bey’in Çiğli Egekent’teki evine misafir olduk.İskelet, sünger, döşeme ve cila kontrollerimizi yaptıktan sonra kumaş sunumuna geçtik ve Tuncer Bey’in tercihlerini Anatolia Kumaş markalı,Melodi serisinden seçim yaptı. Fiyatta ve 15 günlük teslimat süresinde mutabık kalmamızın ardından koltuk takımı Çiğli’den atölyemize getirildi.

Atölyemize getirilen koltuklar işlenmek üzere söküm işlemine alındı. Söküm işleminin ardından iskeletinde kırık veya gevşeme olan yerler mengene sıkımıyla tutkallandı. Kırık olan yerler köşe takozlarıyla sağlamlaştırıldı. Bu işlemlerinin ardından koltuk takımı cila işlemine gönderildi. Cila uygulaması olarak ceviz eskitme yapıldı. Ciladan gelen koltukların oturma yerindeki lastikler (kara lastik) elden geçirildi. Kopan bütün lastikler söküldü ve yeniden 4 çizgili ithal lastik ile değiştirildi. Kol dayama ve sırt dayama bölgesindeki bütün süngerler yenilendi. Oturma yerindeki süngerler Üresan markalı 32 dsi gri sert sünger ile değiştirildi. Koltuk takımının daha rahat ve konforlu olması için minder süngerlerinin üzerine yorgan elyafı kullanıldı. Bütün bu hazırlıkların ardından Evipek markalı silinebilir ve yıkanabilir kumaşlar kesime gönderildi. Titiz bir işçilik olması için bütün ince detaylar bir kez daha gözden geçirildi. Oturma yerindeki süngerlere rahat yıkama olması için boydan boya fermuar uygulandı ve çıkarma esnasında parçalanma yaşanmaması için elyaflara şilte (astar) yapıldı.

Son olarak müşterimiz Tuncer Bey’in koltuk takımında şık ve canlı bir görüntü oluşturmak adına üstlerini krem rengi ve çiçekli kırlentler ile süsledik. Artık teslimat için hazır olan koltuk takımı, güvenli bir taşıma için özenle ambalajlandı ve söz verdiğimiz zamanda Tuncer Bey’e ulaştırıldı. Tuncer Bey, yenilenen koltuk takımını çok beğendi, bizlere titiz çalışmamız için teşekkürlerini sundu.

Biz de kendisine Şekil Koltuk’u tercih ettiği için teşekkür ediyor, yenilenmiş koltuk takımını iyi günlerde, sağlıkla ve keyifle kullanmasını diliyoruz.

Tüm Referanslar


Foto Galeri

tümünü göster