Buca Koop, Ahmet Bey Eski Kanepe Yüz Yenileme Ve Tamiratı

Ahmet Bey, bizlere bir müşterimizin referansı ile ulaştı. Yapmış olduğumuz çalışmaları Web sitemizden incelediğini ve çok beğendiğini söyleyen Ahmet Bey, eski kanepesini yıllardır çok severek kullandığını fakat kanepenin yıllar içinde deformasyona uğrayarak otururken rahatsız etmeye başladığını anlattı. Ahmet Bey’in anlattıklarından hareketle, kanepesi ile ilgili sorular sorarak yapılacak işlemleri anlamaya çalıştık. Kendisinden kanepesinin fotoğraflarını Whatsapp yoluyla bizimle paylaşmasını rica ettik. Ahmet Bey’in paylaştığı fotoğraflarda, kanepenin satın alındığında çok şık ve kaliteli bir mobilya olduğunun belli olduğunu, yıllar içinde çok sık kullanıldığı için böyle bir deformasyona uğramasının doğal olduğunu ilettik. Kendisine yardımcı olacağımızı da söyledikten sonra kumaş sunumu yapmak için atölyemize gelip gelemeyeceğini sorduk. Ahmet Bey, özellikle kumaş seçimi konusunda çok kararsız kaldığını, atölyede hem kumaş kartelalarından hem sergilenen koltuklardan hem de bizim tavsiyelerimizden yararlanmasının çok iyi olacağını belirtti.

Buca’dan Gaziemir’deki atölyemize gelen Ahmet Bey’e, kullandığımız ekipmanları ve daha önce yaptığımız çalışmaları gösterdik, kendisini onarım ve yüz döşeme işlemlerini yapan uzman ve yetenekli ekibimizle tanıştırdık. Bu arada düşünüp bazı kumaş modelleri ve renk tonlarına az çok karar verdiğini söyleyen Ahmet Bey’e, kumaş örneklerimizi ve tavsiyelerimizi sunduk. İncelemeleri sonucunda seçimini Bezek markasının zarif ve kaliteli goblen kumaşlarından yana yapan Ahmet Bey, renk olarak da zeytuni yeşili tercih etti. Kanepelerin süsleri olan kırlentlerde de ana renkle uyumlu gül desenli kumaşı seçti.

Ahmet Bey’in Buca’daki evinden atölyemize getirilen kanepesine öncelikle dikkatli bir söküm işlemi uygulandı. İskeletini ortaya çıkardığımız kanepenin gevşeyen, sallanan ve çatlayanbölümlerineince bir işçilik yardımıyla tadilat yapıldı. Kanepenin cilalı bölümlerinin yıpranan cilasının yenilenmesi için kanepe cilacıya teslim edildi. Parlak ceviz cilalama işleminden ardından tekrardan atölyemize getirilen kanepenin,ayak kısımlarında oluşan çizikler giderildi, kol ve yaslanma yerlerine birinci kalite elyaflar ile takviyeler yapıldı. Koltuk takımınınyıllar içinde azalan konforunu artırmak için arka yaslanma minderlerine silikon elyaf ilavesi yapıldı. Oturma yerindeki minderlerin yumuşaklığı ve rahatlığı için bu bölgelerede elyaf ilavesi ve şilte uygulaması yapıldı. Son olarak seçilen hafif parlak ve çizgili dokusu olan zeytuni rengindeki kumaşla kaplanan kanepe, eskisine nazaran oldukça hoş bir görünüme ve sağlamlığa kavuştu. Çiçek desenli kırlentleri ile de hareketlenen kanepeyi Ahmet Bey’in beğenisine sunmak için özenle paketleyerek güvenli ve temiz bir şekilde adresine ulaştırdık.

Ahmet Bey ortaya çıkan sonuçtan büyük bir memnuniyet duyduğunu dile getirerek, bizleri itinalı çalışmalarımız için sunduğu teşekkürlerle gururlandırdı.

Ahmet Bey’in kanepesini iyi günlerde ve sağlıkla kullanmasını diliyor, kendisine Şekil Koltuk’u tercih ettiği için çok teşekkür ediyoruz.

Bizler de böyle güzel geri bildirimlerden kazandığımız şevkle, büyük bir sevgiyle yaptığımız işlerimize yenilerini eklemek için yolumuza devam ediyoruz

Tüm Referanslar


Foto Galeri

tümünü göster