Gaziemir Evka.7, Mehmet Bey Koltuk Takımı Yüz Yenileme

Bizlere bir tanıdığının referansı ile ulaşan Mehmet Bey, eski koltuk takımının iskeletinin halen sağlam olduğunu fakat yüzlerinin zaman içinde çok yıprandığını aktardı. Yeni bir koltuk takımı almak yerine, var olan koltuklarının süngerlerinin ve kumaşlarının değişmesi ile ciddi bir maliyet tasarrufu sağlayacak olan Mehmet Bey’in tüm isteklerini ve taleplerini dinleyerek kendisine ön fiyat teklifimizi sunduk. Teklifimizi bütçesine uygun bulan Mehmet Bey’le yapılacak işlemleri kesinleştirmek ve son maliyette anlaşmak için Gaziemir’deki evinde misafir olacağımız günü belirledik.

Bizleri büyük bir misafir perverlikle evinde ağırlayan Mehmet Bey’in koltuklarını inceledik ve kendisinin de başta belirttiği gibi iskeletin sağlam fakat yüzlerin yıpranmış olduğunu gördük. Bu düşüncelerimizi ve atölyemizde yapacağımız işlemleri Mehmet Bey’e aktardık ve kumaş sunumumuza geçtik. Yanımızda götürdüğümüz tüm kumaş örneklerini özelliklerini ve fiyatlarını anlatarak Mehmet Bey’e sunduk. Anlattıklarımızı dikkatle dinleyerek kumaşları inceleyen Mehmet Bey, üçlü kanepede açık mavi, ikili kanepe ve tekli 2 koltukta ise beyaz renkli Royal marka silinebilir ve yıkanabilir kumaşları tercih etti. Mehmet Bey’in seçtiği renklerin canlılığı ve uyumu bizim de çok hoşumuza gitti. Kırlentlerde de çapraz olarak aynı renklerin ve ayrıca bu renklerle uyumlu çiçek desenli bir kumaşın kullanılmasına karar verdik.Mehmet Bey’in tüm özel isteklerini de not alarak maliyet ve teslimat süresi için el sıkışıp atölyemize doğru yola çıktık.

Mehmet Bey’in koltuk takımı birkaç gün sonra atölyemize ulaştığında, tecrübeli uzman ekibimiz hemen kolları sıvadı ve yeni bir dönüşüm macerası için keyifle çalışmaya başladı. Yapılan söküm işleminin ardından iskeletteki çok ufak yıpranma ve gevşemeler sağlamlaştırıldı. Koltukların ayak kısımlarındaki minik ahşap bölümler itinayla temizlendi ve cilalandı. Koltukların oturma yerindeki yıpranmış lastikler özenle elden geçirildi. Kopan lastikler söküldü ve bu lastikler dört çizgili ithal lastikler ile değiştirildi.Koltuk takımının tamamına itinayla uygulanan süngerleme ve konforu artıran yorgan elyafı kaplama işlemlerinden sonra, sıraseçilen kumaşların koltuk takımına döşenmesine geldi. Kumaşları pratik ve sistematik bir şekilde kısa süre içerisinde döşeyen Şekil Koltuk ekibi, koltuk takımını yine başarılı ve titiz bir çalışma sonucunda teslimata hazır hale getirmiş oldu.

Yenilenerek çok ferah ve canlı bir havaya bürünmüş olan koltuk takımı, fermuarlanan renkli ve çiçekli kırlentleri üzerine yerleştirildikten sonra Web sitemizde sergilenmek üzere fotoğraflandı. Ardından güvenli bir taşıma yapılması için özenle paketlendi.

Yenilenmiş koltuk takımına anlaştığımız teslimat süresinden önce kavuşan Mehmet Bey, titiz işçilik ve özenli teslimat içinbizlere teşekkürlerini sundu ve sonuçtan çok memnun olduğunu ifade etti.

Mehmet Bey’e Şekil Koltuk’u tercih ettiği için teşekkür ediyoruz. Yenilenen koltuk takımını sevdikleriyle beraber sağlıklı ve neşeli günlerde kullanmasını diliyoruz.

Tüm Referanslar


Foto Galeri

tümünü göster