Menderes, Serdar Bey Eski Koltuk Takımı ve Sandalye Yüz Değişimi Ve Tamiratı

Eski koltuk takımının ve 6 adet sandalyesinin yenilenmesini isteyen Serdar Bey, bizlere araştırmaları sonucunda telefonla ulaşarak yüz değişimi ile ilgili merak ettiklerini sordu. Sorduğu soruları cevaplandırıp süreçle ilgili bilgi verdikten sonra, Serdar Bey’e koltuk ve sandalyelerini yakından görüp fiyatlandırma konusunda daha net bilgi verebileceğimizi söyledik. Serdar Bey, bizleri Menderes’teki evine davet etti. Birkaç gün sonra evine ulaştığımız Serdar Bey’in mobilyaları iyi bir durumdaydı. İskeletinde çok fazla yıpranma ve göçük bulunmuyordu. Koltuk takımı ve sandalyelerin iskeletini elden geçirip sünger ve yüzlerini değiştirdiğimizde mobilyalar çok daha sağlam ve şık görünecekti. Yapılan işlemleri belirleyip anlattıktan sonra Serdar Bey’e seçim yapabilmesi için kumaş örneklerimizi sunduk. Tüm örnekleri dikkatle inceleyen Serdar Bey, Evipek markalı Safir serisinden silinebilir ve yıkanabilir kumaşın pastel yeşil ve sarı tonlarını tercih etti. Kırlentlerde de çiçekli bir kumaş seçerek takıma canlılık katmış oldu. Bu verimli toplantımızın sonucunda Serdar Bey’le fiyat ve teslimat süresinde de anlaşarak Menderes’ten atölyemize doğru yola çıktık.

Yenileme işlemi yapacağımız koltuk ve sandalyeler çok geçmeden güvenli bir şekilde atölyemize ulaştırıldı. Yapılan söküm işlemlerinin ardından ceviz cila için koltuk ve sandalye takımlarını anlaşmalı olduğumuz cilacıya teslim ettik. İskelet kasasında oluşan ufak çatlak ve kırıklar, tutkal ile yapıştırılarak tamir edildi. Minderlerdeki deformasyona uğrayan elyafların tamamı yenilendi. Yaslanma yerindeki minderlere, silikon elyaf ile takviyeler yapılarak koltuk ve sandalyelerin konforları arttırıldı.Sandalyelerde meydana gelen çöküntüler giderildi. Tüm tamirat, süngerleme ve elyaflama işlemlerinden sonra sıra, koltuk ve sandalyelerin döşenmesine geldi.

Serdar Bey’in tercih ettiği kumaşların kesimi bittikten sonra tüm mobilyaların döşeme işlemleri özenli bir şekilde yapıldı. Yeni bir görünüme bürünen koltuk takımı ve sandalyeler hem kendi başlarına çok şık hem de takımın içinde birbirleriyle çok uyumlu oldular. Çiçek desenli kırlentlere kolay çıkarılıp yıkanabilmesi için fermuarlı kumaşlar geçirildi. Koltuk ve sandalye takımını bir araya getirerek fotoğraflarını çektikten sonra Serdar Bey’le buluşturmak için güzelce paketledik.

Serdar Bey, mobilyalarının değişiminden çok memnun kaldı. Bizlere, yenilenmiş koltuk takımı ve sandalyelerinin her detayındaki özenli işçilik ve teslimat süresine sadık kaldığımız için teşekkürlerini sundu. Serdar Bey’den aldığımız güzel yorumları duyunca tüm yorgunluğumuz gitti. Yeni işler için tekrar enerji ve moral depoladık.

Serdar Bey’in, yenilenen mobilyalarını sağlıklıgünlerde kullanmasını diliyor, Şekil Koltuk’u tercih ettiği için kendisine çok teşekkür ediyoruz.

Tüm Referanslar


Foto Galeri

tümünü göster