Urla, Recep Bey Yataklı Koltuk Takımı Yüz Yenileme Ve Model Değişimi

Koltuklarım kullanilmıyacak şekildeydi ama şuan yepyeni koltuk sahibi oldum. ellerine sağlık. çok memnunum herkese tavsiye ederim.                                                                                                                                                                                             Yakınlarının tavsiyesi üzerine bizlere telefonla ulaşan Recep Bey, uzun yıllardır keyifle kullandığı, aynı zamanda yatak da olabilen bir kanepe içerek koltuk takımının kumaşının yıprandığını, cilasının bozulduğunu ve modelinin eskidiğini belirtti. Yüz yenileme ve model değişikliği için bizden maliyet bilgisi rica eden Recep Bey’e ortalama işçilik ve kumaş fiyatlarımızı sunduk. Koltuk takımını yakından görebilmek ve tüm ihtiyaçları belirleyerek net bir maliyet çıkarabilmek için kendilerini Urla’daki evinde ziyaret etmemizin iyi olacağını söyledik. Bizleri evine davet eden Recep Bey için kumaş sunum ekipmanlarımızı yanımıza alarak Urla’ya doğru yola çıktık.

Şekil Koltuk olarak önceliğimiz her zaman bir koltuk takımının yenileme yapmaya değecek bir iskelete ve kaliteye sahip olup olmadığını saptayarak müşterilerimizle bu bilgiyi dürüstçe paylaşmak olduğundan, Recep Bey’in evinde yakından gördüğümüz koltuk takımını da bu doğrultuda inceledik. Recep Bey’in koltuk takımı eski ama yenileme yapılmaya değer mobilyalardı. Yeni bir koltuk takımı almak yerine var olan takımının onarılıp yenilenerek tekrar kullanılacak hale getirilmesi Recep Bey için doğru bir karardı. Uzun yıllardır hem oturmak hem yatmak için kullanılan kanepedeki ve 2 tekli koltuktaki yıpranmışlık giderildiğinde koltuk takımı alındığı günkü kadar sağlam, konforlu ve şık olacaktı. Bu görüşlerimizi kendisiyle paylaştığımız Recep Bey, yaklaşımımızdan ve görüşlerimizden memnun kaldı ve tercihini yapmak için kumaş sunumuna geçmek istedi.

Aklında kumaş olarak bazı fikirleri bulunan Recep Bey’e bu fikirlerine uygun bazı kumaş örnekleri sunduk. Recep Bey, seçimini Dovita markalı Dovi serisinden silinebilir ve yıkanabilir özellikteki gri ve çiçek desenli kumaşlardan yana kullandı. Recep Bey’in tüm özel isteklerini ve seçimlerini dikkatlice not alıp bütçe dostu bir maliyet ve şaşırtıcı derecede kısa bir teslim süresinde anlaşarak atölyemize geri döndük.

Birkaç gün içinde Recep Bey’in koltuk takımı Urla’daki evinden teslim alınarak Gaziemir’deki atölyemize getirildi. Vakit kaybetmeden kolları sıvayan ekibimiz,tüm işlemlerden önce koltuk takımına profesyonel söküm işlemi uyguladı. Tüm kumaş ve süngerlerinden ayrılan koltuk takımı, cila olacak bölgeler için anlaşmalı olduğumuz cilacıya gönderildi. Cila işleminin ardından atölyemize geri gelen koltuk takımının oturma yerindeki elastik yerlerinde oluşan deformasyonlar sebebiyle, tüm lastikler tamamen sökülerek yerlerine yeni lastik kolan yapıldı. Koltuk takımının yaslanma yerlerindeki minderlerde yer alan süngerlerin hepsi kaliteli gri sünger ile yenilendi. Oturma yerindeki süngerlerde ise 45 dns hyper (İşbir) sünger kullanıldı. Koltuk takımının eski konforlu haline kavuşabilmesi için süngerlenen yaslanma minderine ayrıca yorgan elyafı uygulandı. Rahat bir şekilde çıkarılarak yıkanabilmesi için minderlerin yanlarına boydan boya fermuar uygulaması yapıldı. Dovita kumaşlar koltuk takımının tamamına itinayla çok kısa bir sürede döşendi. Koltuk takımının daha şık bir hale gelmesi için üzerinde hem estetik hem işlevsel amaçlı çiçekli ve düz kumaşlardan kırlentler yapıldı.

Yenilenmiş ve modeli değişmiş olan koltuk takımı, itinayla paketlenip teslimat aracına yüklendikten sonra, Recep Bey’in evine söz verdiğimiz tarihte güvenle teslim edildi. Koltuk takımlarının yenilenmesi için bizleri tercih ettiğine çok memnun olduğunu dile getiren Recep Bey, bizlere içten teşekkürlerini sundu.

Şekil Koltuk olarak Recep Bey’e bizi tercih ettiği için teşekkür ediyor, koltuk takımını sağlıklı günlerde kullanmasını diliyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Tüm Referanslar


Foto Galeri

tümünü göster