Sarnıç, Metin Bey Çekyat Yüz Değişimi Ve Tamiratı

Çekyatının yıpranmış olan yüzünü yeniletmek ve aynı zamanda tamiratını yaptırmak isteyen Metin Bey, bizimle Web sitemizdeki iletişim formu aracılığıyla iletişime geçti. Web sitemizdeki referanslar bölümünde yer alan çalışmalarımızı inceleyen ve beğenen Metin Bey, detayları konuşmak ve kumaş seçimi yapmak için atölyemizde misafirimiz oldu. Metin Bey’i tamirat süreci ve seçebileceği kumaşlar konusunda bilgilendirdik. Çekyatının oturma ve yaslanma bölümünde şık ve sade bir dikişli kapitone uygulamasında karar kılan Metin Bey, kumaş olarak da çekyatının uzun yıllardır kullandığı koyu renginden farklı olmasını istediği için Arma Kumaş markalı Tay Tüyü kataloğundan koyu sarı/hardal rengi kumaşı seçti. Beğendiği bu kumaşın silinebilir ve yıkanabilir olması Metin Bey’i çok memnun etti. Teslim süresi için anlaştığımız Metin Bey’le, ona çok makul gelen bir fiyatta el sıkıştık.

Metin Bey’in Sarnıç’taki evinden atölyemize getirdiğimiz çekyatının yıpranmış olan döşemesini ve süngerlerini söktükten sonra ana iskelete ulaştık. Yıllardır hem kanepe hem yatak olarak sık sık kullanıldığı için yıpranan iskelette yaptığımız onarımlardan sonra,oturma ve yatma rahatlığına odaklandık ve süngerleme aşamasına geçtik. Atölyemizde süngerleri de inceleyerek tercihini Üresan’ın 32 dns sert gri süngerinden yana kullanan Metin Bey’in çekyatı yeni süngerleriyle çok daha konforlu bir hale geldi. Konforu bir üst seviyeye taşımak için süngerlerinin üzerine yorgan elyafı kapladık. Çekyata konfor kazandıran süngerleme ve elyaflama işlemlerinin ardından,vakit kaybetmeden kesimden gelen şık kumaşın döşenmesi aşamasına geçtik. Şekil Koltuk’un profesyonel ekibi, büyük bir titizlikle, detaylara özen göstererek kumaş uygulama ve modelleme işlemini kısa bir süre içinde tamamladı. Yeni modeliyle ve rengiyle tarzı oldukça modernleşen ve adeta yeni alınmış gibi olan çekyat,uzun yıllar kullanılabilecek bir sağlamlık ve rahatlık kazandı.

Tüm işlemleri tamamlanan ve fotoğrafları çekilen yenilenmiş ve modeli değişmiş çekyat, Metin Bey’e teslim edilmek üzere dikkatlice paketlenerek nakliye aracına yüklendi.

Metin Bey, eski çekyatının yeni halini çok beğendi. Sanki yeni bir çekyat almış gibi hissettiğini belirten Metin Bey, memnuniyetini içtenlikle dile getirdi. Bizler de Şekil Koltuk ailesi olarak, bu memnuniyetin karşısında çok gururlandık.

Metin Bey’in yenilenmiş çekyatını sağlıklı günlerde kullanmasını diliyor, kendisine Şekil Koltuk’u seçtiği için bir kere daha teşekkür ediyoruz.

Tüm Referanslar


Foto Galeri

tümünü göster