Manisa Muradiye, Fikret Bey Koltuk Takımı Yüz Yenileme

Şekil koltuk kaliteli ve güler yüzlü hizmet sunduğunuz için teşekkür ederiz güvenle ve gönül rahatlığıyla dostlarınıza önerebilirsiniz                                                                                                                                                                                                                             Eski koltuk takımının yıpranmış olan yüzlerini değiştirmek isteyen Fikret Bey, bizimle Web sitemizdeki iletişim formu aracılığıyla iletişime geçti. Manisa’da ikamet eden Fikret Bey, Web sitemizdeki referans metinlerini ve fotoğrafları dikkatle incelediğini belirterek yenileme işlemi için bizi uzun arayışları sonucunda seçtiğini belirtti. Koltuk takımının fotoğraflarını bizimle Whatsapp yoluyla paylaşan Fikret Bey’den ertesi gün İzmir’de olacağını öğrenerek kumaş sunumu ve detaylı görüşme için kendisini atölyemize davet ettik. Atölyemizde ağırladığımız Fikret Bey ile kumaş ve renk seçimi konusunda karar verebilmek için kartelalar üzerinden fikir alışverişinde bulunduk. Hem klasik hem modern görünümlü olan desenli bir kumaş seçmek isteyen Fikret Bey, tercihini Arma Kumaş markasının Fulya serisinden, çiçek ve yaprak desenli ve krem rengi kumaşlarından yana kullandı. Koltuk kumaşının öncelikle silinebilir ve yıkanabilir olmasına dikkat eden Fikret Bey hem bu özelliklere sahip hem oldukça kaliteli hem de nefes alan dokusuyla terletmeyen bir kumaş tercihi yapmış oldu. 15 gün teslim süresi için anlaştığımız Fikret Bey’le, ona çok makul gelen bir fiyatta anlaşarak el sıkıştık.

Fikret Bey’in Manisa’daki evinden atölyemize getirdiğimizkoltuk takımının yüzlerini söktükten sonra süngerlerini çıkararak ana iskeletlere ulaştık. Bunca yıldır kullanılmış olmasına rağmen sağlamlığından pek bir şey kaybetmeyen iskelette yaptığımız küçük onarımlar sonrasında, oturma rahatlığını artırmak için vakit kaybetmeden süngerleme aşamasına geçtik. Süngerlerde tercihini Üresan’ın 32 dns gri sert süngerinden yana kullanan Fikret Bey’in koltukları, yenilenmiş sünger bölümleriyle çok daha rahat ve sağlam bir hale geldi. Süngerleme işleminden sonra konforu en üst seviyeye çıkarmak için minder süngerlerinin üzerine yorgan elyafı kullandık. Oturma yerindeki süngerler rahatça yıkanabilsin diye dış çerçevelerine boydan boya fermuar uyguladık ve minderler çıkarma esnasında parçalanmasın diye elyaflara şilte (astar) uygulaması yaptık.

Tüm bu hazırlık işlemlerinin ardından, kesimden gelen şık kumaşların koltuklara döşenmesi aşamasına geçtik. Atölyemizde durmaksızın çalışan ve işini çok severek yapan profesyonel ekibimiz, büyük bir titizlikle, detaylara özen göstererek kumaş uygulama işlemini kısa bir süre içinde tamamladı.  Döşeme işlemi tamamlanan ve yeni haliyle çok zarif görünen koltuklar, her zamanki gibi birbiriyle uyumlu kumaşlarla kaplanan yumuşacık kırlentler ile süslendi.

Tüm işlemleri tamamlanan yenilenmiş koltuk takımı, Fikret Bey’e teslim edilmek üzere düzgünce paketlendi ve Manisa Muradiye’ye doğru yola çıktı.

Koltuk takımının yenilenmiş halini karşısında gören Fikret Bey, koltukların değişiminden çok memnun kaldığını bizimle içtenlikle paylaştı. Bizler de bu memnuniyeti yaşadığımız için bir kez daha gururlandık. Müşterilerimizi hizmet anlayışımızın merkezinde tutmaya devam ederek yapacağımız yepyeni uygulamalar işler içinmotivasyon depoladık.

Şekil Koltuk olarak Fikret Bey’in koltuk takımını sağlıklı günlerde kullanmasını diliyor, kendisine bizi seçmiş olduğu için bir kez daha teşekkür ediyoruz.

Tüm Referanslar


Foto Galeri

tümünü göster