Mavişehir, İsmail Bey Özel Üretim Köşe Koltuk Takımı İmalatı Ve Klasik Tekli Sandalye

İsmail Bey bizlere daha önce hizmet verdiğimiz bir müşterimizin referansı ile ulaştı. Köşe koltuk, sandalye ve klasik tekli koltuk imalatı talebi doğrultusunda bizlere ulaşan İsmail Bey’i, telefon görüşmemizde dinleyip isteklerini not ettikten sonra, yüz yüze görüşmek ve daha önceki uygulamalarımızı göstermek amacıyla atölyemize davet ettik. İsmail Bey atölyemize salonunun ölçüleri ve kafasında belirlemiş olduğu tasarımla birlikte geldi. Yapmış olduğumuz verimli toplantının sonucunda kendisi için özel olarak imalatını yapacağımız köşe koltuğun ebatlarına, modeline, kumaş cinsine ve rengine karar verdik.

Yapılacak özel üretim ve çok kapasiteli büyük köşe koltukla salonunda önemli ölçüde bir yer tasarrufu sağlayacak olan İsmail Bey, sandalyeleri ve klasik tarzdaki tekli koltuğu ile de genel bir konsept yaratmış, aynı zamanda ihtiyacı olan tüm oturma mobilyalarına bir kerede sahip olmuş olacaktı. Modele karar verdikten sonra renk seçimi için kumaş sunumu yaptığımız İsmail Bey, bu konuda da önceden hazırlıklıydı. İstediği genel tonlara karar vermiş olduğu için belirlediği renk tonlarının kumaş kartelasındaki halini görmesi yeterli oldu. Bezek Kumaş markalı, beyaz, mor, zeytuni yeşil ve bu renkleri içeren çiçekli kumaşı tercih etti. Oldukça uyumlu ve modern renkler seçen İsmail Bey, kumaşların yıkanabilir, silinebilir ve toz tutmayan özelliklerde olmasını istedi. Bezek Kumaş  katalogundan hem istediği özeliklerde hem de istediği renklerde kumaşları belirleyip notlarımızı aldık. İsmail Bey’le yaptığımız bu karar toplantısının ardından teslimat süresi ve fiyatlandırma konularında da anlaşıp güzel dileklerle ayrıldık.

İsmail Bey’in talep ettiği koltuk ve sandalyeleri üretmek için vakit kaybetmeden kolları sıvayan Şekil Koltuk üretim ekibi, öncelikle sağlam bir iskelet ve ayaklar için çalıştı. Modern, dayanıklı ve kaliteli malzeme kullanılarak tasarlanan iskelet monte edilip boyandığında mobilyaların kaba hali ortaya çıkmıştı. Bu işlemlerinin ardından koltuk takımı cila işlemine gönderildi. Cila uygulaması olarak beyaz lake cila yapıldı. Ciladan gelen koltukların oturma yerlerine ithal lastikler uygulandı.İskelet üzerine yapılan sünğerleme işleminin ardından konforlu bir kullanım olması ve kolayca silinebilmesi için oturma yerlerine yorgan elyafı yapıldı. Elyaf ve astar uygulama işlemlerinin ardından dayanıklılığına bir de rahatlık eklenen mobilyalar, İsmail Bey’in seçtiği kumaşlarla kaplandığında şıklık ile de buluşmuş oldu. Sonuç itibariyle ortaya hem dayanıklı hem konforlu hem de zarif bir oturma grubu çıktı.

Özel üretimi tamamlanıp aynı renk ve cinsten kumaşlarla hazırlananve rahat yıkanması için fermuarlanan kırlentlerle renklendirilen köşe koltuk, sandalye takımı ve tekli koltuk ile birlikte atölyemizde fotoğraflandı. Tüm mobilyalar İsmail Bey’in beğenisine sunulmak üzere dikkatle ambalajlanarak Mavişehir’e, İsmail Bey’in adresine gönderildi. 

Kendisi için özel olarak titizlikle üretilmiş olan köşe koltuk, sandalye takımı ve tekli koltuğu karşısında gördüğünde şaşkınlığını gizleyemeyen İsmail Bey, sonuçtan çok memnun kaldığını ve Şekil Koltuk’un özel mobilya imalatı için çok doğru bir adres olduğunu içtenlikle paylaştı.

Bizler de tercihini Şekil Koltuk’tan yana kullandığı ve bizlere güvendiği için İsmail Bey’e tekrar teşekkür ediyor, tüm mobilyalarını sağlıkla, huzurla ve keyifle, uzun yıllar kullanmasını diliyoruz.

Tüm Referanslar


Foto Galeri

tümünü göster