Karşıyaka Onur Mahallesi, Baran Hanım Eski Koltuk Takımı Yüz Değişimi Ve Tamiratı

Bizlere web sitemiz aracılığıyla ulaşan Baran Hanım, döşemeleri yıpranan koltuk takımını yeniletmek istediğini, bu nedenle uzun zamandır firma ve fiyat araştırması yaptığını belirtti. Özellikle kaliteli işçilik beklentisi olduğundan bahseden Baran Hanım, bize taleplerini aktardı. Koltuk takımı için tercih ettiği kumaşın klasik tarzda fakat radikal renklerde olmasını isteyenBaran Hanım için kumaş sunumunda kullanmak üzere New Anatolia markalı kumaş örneklerimizi hazırladık.

Bizleri Karşıyaka Onur Mahallesi’ndeki evinde ağırlayan Baran Hanım’ın koltuk takımını inceledikten sonra kendisine kumaş örneklerimizi ve önerilerimizi sunduk. Koltuk takımında biraz yaratıcı bir tarz isteyen Baran Hanım, kumaş örneklerine göz atarak tavsiyelerimizi dinledi. New Anatolia markalı Alya serisinden kumaş seçimi yaptı. Tekli koltukları için fuşya, kanepesi için ise hardal rengi kumaşları seçen Baran Hanım, koltukların ara çerçevelerinin siyah renkte olmasını istedi.Baran Hanım’ın bütün özel isteklerini uygulama esnasında atlamamak için tüm detaylarıyla not ettik ve maliyet ve teslimat süresinde de anlaşarak atölyemizin yolunu tuttuk.

Baran Hanım’ın evinden alınarak atölyemize getirilen koltuk takımına uygulanan profesyonel söküm işleminin ardından iskeletteki gevşeyen, sallanan ve kırılan yerlerin onarımları yapıldı. Cilalarının yenilenmesi gereken mobilyalar, anlaşmalı olduğumuz cilacıya teslim edildi. Cilacının çok titiz bir işçilikle yaptığı özel cila işleminin ardından koltuk takımı tekrar atölyemize geldi. Koltuk takımının tamamının yaslanma ve kol dayama yerlerindeki süngerler gri sünger ile yenilendi. Oturma yerindeki süngerlerise 32 dns İşbir markalı sert süngerler ile değiştirildi. Bu haliyleçok rahat bir hale gelen koltuk takımının konforunu en üst seviyeye çıkarmak için minder süngerlerinin üzerine yorgan elyafı kaplandı. Bütün bu hazırlıklardan sonra sıra seçilen kumaşlar ile koltuk takımının döşenmesine geldi. İstanbul menşeili  New Anatolia firmasından sipariş vererek teslim aldığımız kumaşları hızlı ama özenli bir şekilde koltuk takımına döşemeye başladık. Döşeme işleminin tamamlanmasının ardından koltuk takımı oldukça şık, hareketli ve çok özgün bir görünüme büründü. Baran Hanım’a kolaylık olması için, oturma yerindeki minderleri yıkayacağı zaman rahatlıkla çıkarılabilsin diye yanlarına kadar fermuar uyguladık. Son olarak çapraz kombinlediğimiz kırlentlerin yerleşimi ve koltuk takımının fotoğraflanmasından sonra bütün işlemlerimizi tamamlamış olduk.

Yenilenmiş koltuk takımını Baran Hanım’a söz verdiğimiz zamanda teslim ettik. Baran Hanım koltuklarını gördüğünde hem şaşkınlık hem mutluluk yaşadı, bizleri teşekkürleri ve güzel yorumları ile gururlandırdı.

Bizler de Baran Hanım’a Şekil Koltuk kalitesine güvendiği için teşekkür ediyoruz. Yenilenmiş koltuk takımını uzun yıllar esenlikle kullanmasını diliyoruz.

Müşterilerimizden kazandığımız teşekkürleri bir hazine gibi biriktirerek yolumuza artan bir motivasyonla devam ediyoruz.

Tüm Referanslar


Foto Galeri

tümünü göster