Çiğli Sasalı Kuş Cenneti, Akın Bey Eski Koltuk Takımı Ve Sandalye Yüz Yenileme Ve Sünger Değişimi

Akın Bey bizlere Web sitemiz aracılığıyla ulaştı. Koltuk takımı ve sandalyelerinin çok yıprandığını, yenisini almakla yeniletmek arasında gidip geldiğini, henüz karar veremediği için de bizlerden fikir almak istediğini belirtti. Akın Bey’in evini ziyaret ederek yerinde gördüğümüz koltuk takımı ve sandalyelerin iskeletleri oldukça sağlam, modelleri ise oldukça şık ve kullanışlıydı. Kısa bir kontrolün ardından sadece sünger ve yüz değişimi yapılmasının yeterli olacağı kanaatine vardık. Yanımızda götürdüğümüz kumaş kartelalarından Damasko markalı Nubuk serisinden zevkine uygun tarzı ve rengi seçen Akın Bey, üçlü kanepesindeki açık rengi korurken Josephine dinlenme koltuğunun kahverengi olan rengini hardal rengine çevirerek daha canlı bir seçim yapmış oldu. Kahverenginin salonlarına kattığı ağır havayı sandalyelerde korumak istediği için de sandalyelerde çikolata kahve rengi kumaşı tercih etti. Akın Bey’le teslimat süresi ve maliyet konusunda da anlaşıp el sıkıştıktan sonra atölyemize geri döndük.

Birkaç gün sonra Akın Bey’in evinden atölyemize güvenle teslim edilen koltuk takımı ve sandalyelere ilk olarak sökme işlemi uygulandı. Süngerlerinden ve döşemelerinden ayrılan mobilyaların iskeleti elden geçirildikten sonra, oturma yerindeki lastikler (kara lastik) elden geçirildi. Kopan bütün lastikler söküldü ve 4 çizgili ithal lastik ile değiştirildi. Ardından oturma yerleri, seçilen Serra 35 hyper beyaz soft sünger ile tamamıyla kaplandı. Oturma yerindeki süngerlere rahat yıkama olması için boydan boya fermuar uygulandı.Rahat bir oturma oluşması için yorgan elyafı ile kaplandı. Minderleri çıkarma,takma esnasında parçalanma yaşanmaması için elyaflara şilte (astar) yapıldı.Elyaf ve şilte işlemi ile de rahatlığı perçinlenen koltuk takımı ve sandalyeler, kumaş kaplama işlemi için hazır hale getirilmiş oldu.

Geniş oturma yerleri ve rahat sırt yastıkları olan kanepe, kaplanan şık krem rengi kumaş ile yeniden doğmuş gibi oldu. Modelinde yer alan ahşap detaylarla birlikte yeni alınmış gibi bir görünüme ve sağlamlığa kavuşan kanepe, hardal rengi kumaş ile kaplanan dinlenme koltuğu ile yan yana gelince takım tamamlandı. Sandalyelerin kahverengi kumaşları ve kapitone işlemeleri de tamamlanınca tüm parçaları birbiriyle uyumlu, zarif ve rahat bir oturma grubu ortaya çıktı. Son dokunuş olarak rengarenk kaplanan kırlentlerin koltuk üstlerine yerleşimi ile fotoğraf çekimi yapıldı. Yenilenen kanepe, koltuk ve sandalyelerin kumaşlarından 3 ayrı renkte kaplanan kırlentler, takımın üstüne yan yana dizildiğinde ortaya çok hoş fotoğraflar çıktı.

Yenilenen koltuk takımı ve sandalyeler itina ile paketlendikten sonra Çiğli’ye Akın Bey’in evine gönderildi. Mobilyalarını teslim alan ve salonuna tekrar yerleştiren Akın Bey, sonuçtan duyduğu mutluluğu bizlerle içtenlikle paylaştı. 1 hafta gibi kısa bir süre içerisinde söz verdiğimiz tüm işlemleri, kaliteli işçiliğe önem veren ve estetiğigözeten yaklaşımımız ile keyifli bir şekilde tamamladık.

Değerli müşterimiz Akın Bey’den aldığımız güzel yorumlar ile de gururlanıp yeni uygulamalar için moral ve enerji depoladık.

Kendisine bizi seçtiği için teşekkür ediyor, yenilenen mobilyalarını sağlıklı ve mutlu günlerde kullanmasını diliyoruz.

Tüm Referanslar


Foto Galeri

tümünü göster