Üçkuyular Esentepe Mahallesi, Melih Bey Eski Koltuk Takımı Yüz Değişimi Ve Sandalye Yenileme

 Şekil Koltuk firmasını internetten araştırma neticesinde buldum. Cemil beyin tüm soru işaretlerimi çözmesi sonucunda hiç düşünmeden tereddütsüzce eşyalarımı emanet ettim. Eşyalar evimize dün teslim edildi. Başlangıçta Cemil bey ne dediyse hepsinin eksiksizce yapıldığını kendi gözlerimle gördüm. Buradan Cemil beye bu özenli çalışmasından dolayı bir daha teşekkür ederim.

Eski koltuk takımının ve 8 adet sandalyesinin yenilenmesini isteyen Melih Bey, bizlere araştırmaları sonucunda ulaşıp aklına takılan soruları yöneltti. Kendisine sunduğumuz model alternatiflerinden zevkine en uygun olanı seçen Melih Bey, oldukça fazla çeşit içeren kumaş kartelalarımızı dikkatle inceleyerek kumaş seçimini yaptı. Tercihini Royal Kumaş ‘ın Puma ve Keten serisinden şık ve kaliteli kumaşlarından yana kullanan Melih Bey, renk olarak koltuklarda birbiriyle çok uyumlu yeşil ve hardal tonları, sandalyelerde de koltuklarla birbirini tamamlayacak beyaz fonlu desenli bir kumaşı tercih etti.Seçimlerini içine sinecek şekilde yaptıktan sonra süre ve maliyet konusunda da anlaşıp el sıkıştığımız Melih Bey’den eşyalarını teslim alacağımız en uygun zamanı öğrendik.

Kısa bir süre içerisinde güvenli bir şekilde atölyemize getirilen koltuk ve sandalye takımları, uygulanacak tüm işlemlerin başlangıcı olarak döşemelik kumaşlarından ayrıldı. Yapılan söküm işlemlerinin ardından ceviz cila için koltuk ve sandalye takımlarını anlaşmalı olduğumuz cilacıya teslim ettik. İskelet kasasında oluşan çatlak ve kırıklar tutkal ile yapıştırılarak tamir edildi. Minderlerdeki deformasyona uğrayan elyaflar yorgan elyafı ile yenilendi. Sandalyelerde meydana gelen çöküntüler giderildi. Kumaşları gibi yıpranmış olan süngerleri de İşbir markalı 32 dsn gri sert süngerler ile tamamen yenilenen koltuk ve sandalyeler, seçilen kumaşlar ile döşendiğinde ortaya çok uyumlu, zarif ve modern bir oturma grubu görüntüsü çıktı. Eskimiş ve yıpranmış halinden eser kalmayan mobilyalar,sahibiyle buluşmak üzere özenli bir şekilde paketlenerek Esentepe’ye, Melih Bey’in evine doğru yola çıktı.

Melih Bey, koltuk ve sandalye takımlarının son halini WhatsApp üzerinden görmüş olmasına rağmen, gerçek halini yakından inceleyince özellikle işçilikten çok etkilendi. Tüm işlemlerin ve yapmış olduğu tercihlerin mobilyalarına büyük bir incelikle uygulanmış olmasına çok sevinen Melih Bey, sonuçtan duyduğu memnuniyeti samimiyetle dile getirdi. Bizler de bu memnuniyetten gurur duyduk.

Büyük değişime uğrayan koltuk ve sandalye takımları adeta yeni alınmış gibi olan Melih Bey’e, Şekil Koltuk’u tercih ettiği için çok teşekkür ediyor, mobilyalarını sağlıklı ve neşeli günlerde kullanmasını diliyoruz.

 

 

Tüm Referanslar


Foto Galeri

tümünü göster