Karşıyaka Bahriye Üçok Mahallesi, Ayşen Hanım Eski Koltuk Takımı Sünger Ve Yüz Değişimi

Koltuk takımlarım iyice eskimişti yenisini almayı düşünüyordum tavsiye üzerine aradım sağolsun cemil bey geldi iskeletinin sağlam olduğunu söyledi daha önce arkadaşlarımın koltuklarını kaplamış gördüm ve çok beğenmiştim bir hafta sonra teslim denildi dört gün sonra geldi ve sonuç mükemmel elinize ve emeğinize sağlık Cemil bey hayirli isler

Şekil Koltuk’tan arkadaşları aracılığıyla haberdar olan Ayşen Hanım, bize ulaşarak salonunda duran eski koltuk takımının sünger ve yüzlerinin değiştirilmesini istediğini belirtti. Kendisini evinde ziyaret ettiğimiz Ayşen Hanım, koltuk takımlarını uzun zamandır severek kullandığını, ama artık yıpranmış olduğu için farklı bir renk ve daha modern bir kumaş cinsi seçmek istediğini söyledi. Evipek Kumaş’ın kartelasından Sedef serisinden hafif parlak, kir tutmayan, yıkanabilir antik mavi renkli bir döşeme kumaşı seçen Ayşen Hanım, takımı renklendirecek olan kırlentlerde ise Linen serisinden kontrast oluşturacak şekilde koyu altın rengi ve mavi-sarı renkli çiçekli kumaşlar tercih etti.

Ayşen Hanım’ın koltuk takımını Karşıyaka’daki evinden atölyemize güvenli bir şekilde getirdik. Aynı zamanda açılıp yatak olarak da kullanılabilen ikili ve üçlü kanepesi ile 2 adet tekli koltuğunu özenle söküp tüm mobilyaların iskeletlerine ulaştık. İskeletindeki ufak çaplı gevşemeleri mengene sıkımıyla tutkallayıp sağlamlaştırdık.Süngerleri oldukça yıpranmış olan koltuklara İşbir markalı kaliteli 32 dns gri yumuşak süngerleri uygulayıp elyaflama işlemini tamamladık. Açılır kapanır mekanizmasında ve iskeletinde bir sorun olmayan koltuk takımı yeni süngerleriyle eskisinden çok daha konforlu bir hale getirilmiş oldu. Ardından,seçilen ve sipariş edilen döşemelik kumaşlar ile titizlikle kaplanan koltuk takımı, yepyeni bir çehreye kavuştu. Bu haliyle daha modern ve şık görünen koltuk ve kanepeler, yeni süngerleriyle de eskisinden çok daha dayanıklı ve rahat oldu. Son dokunuşu ise Ayşen Hanım’ın zarif ve canlı renk seçimine göre kaplanan ve kolay yıkanabilmesi için fermuar uygulanan kırlentleri koltuklara dizerek yaptık. Fotoğraflamanın ardından özenli bir şekilde paketlenen yenilenmiş koltuk takımı, bir süredir ayrı kaldığı eviyle tekrar buluşmak üzere yola çıktı.

Ayşen Hanım, taahhüt ettiğimiz süreden önce teslim ettiğimiz yenilenmiş koltuk takımını karşısında gördüğünde büyük bir sevinç yaşadı. Bu güzel değişimden dolayı çok mutlu olduğunu ifade eden Ayşen Hanım, tercihini Şekil Koltuk’tan yana kullanarak çok doğru bir karar vermiş olduğunu belirtti.

Biz de kendisine bizi tercih ettiği için teşekkür ediyor, koltuk takımını uzun yıllar sağlıkla ve keyifle kullanmasını diliyoruz.

 

 

Tüm Referanslar


Foto Galeri

tümünü göster