Gaziemir Atıf bey Mahallesi, Melek Hanım Eski Koltuk Takımı Yüz Yenileme Ve Model Değişimi

Şekil koltuk sadece koltukların kumaşlarını değiştirmiyor,koltuklarınızı baştan yaratıyor,işçilik mükemmel,insanlık mükemmel,ben çok memnun kaldım,herkese tavsiye ediyorum,çok teşekkürler şekil koltuk       

Gaziemir’de yaşayan Melek Hanım, atölyemizi ziyaret ederek eski koltuklarının modelinin ve yüzlerinin değiştirilmesini istediğini belirtti. Bizlere evdeki koltuk takımının fotoğraflarını gösteren Melek Hanım’la yapılabilecek modeller ve döşenebilecek kumaşlar hakkında görüştük. Kısa bir toplantıdan sonra Melek Hanım ile birlikte eski klasik vizon rengi koltuk takımına kapitone işleminin uygulanmasını ve modelinin modern İngiliz Chester tarzına dönüştürülmesine karar verdik. Bu karardan oldukça mutluluk duyan Melek Hanım, oldukça fazla çeşit sunan kumaş kartelalarımızdan zevkine uygun kumaşı ve rengi seçti. Tercihini Evipek Kumaş ’ın beyaz, bordo ve petrol rengi parlak kumaşlarından Armani serisinden yana kullanan Melek Hanım, kapitone uygulaması yapılacak sırt süngerleri içinse Serra marka 35 hyper beyaz süngeri seçti.

Melek Hanım’ın evinden atölyemize itinayla getirilen koltuk takımının döşeme ve süngerleri, model değişimi ve yüz yenileme uygulamasına hazırlık için tamamen söküldü. Cilalı kısımlarında oluşan çizikleri cila rötuşuyla giderildi. İskeleti elden geçirilip sağlamlaştırılan koltukların sırt bölümlerine elyaf ve sünger uygulandı. Konforun artması için kol dayama, sırt yaslama ve oturma bölümündeki minderlere yorgan elyafı uygulandı.Kapitone uygulaması için düğme yerlerinin açılmasının ardından belirlenen ölçülerdeki kumaşların döşenmesi işlemine geçildi. Melek Hanım’ın seçtiği birbiriyle uyumlu beyaz, bordo ve petrol rengi kumaşlar uygulanan bu yeni modelde gerçekten çok güzel durdu. Son olarak kırlentler de kombinlerde zıtlık yaratacak şekilde aynı kumaşlardan fermuarlı ve çerçeveli bir tasarımla hazırlandı ve koltukların üstüne uyumlu bir şekilde dizildi.

Melek Hanım bu klasik fakat modern görünümlü, şıklığı ve zarafetiyle en çok tercih edilen modellerden biri olan Chester tarzı koltuklarını karşısında görünce büyük bir şaşkınlık ve mutluluk yaşadı. Ortaya çıkan sonuçtan çok memnun olduğunu ve seçtiği renklerin hayal ettiğinden çok daha ahenkli göründüğünü belirten Melek Hanım, bizlere ve atölyede çalışan üretim ekibimize teşekkürlerini sundu.

Biz de Melek Hanım’a bizi tercih ettiği ve Şekil Koltuk tecrübesine güvendiği için çok teşekkür ediyor, yenilenmiş koltuk takımını sevdikleriyle birlikte uzun yıllar boyu sağlık ve mutlulukla kullanmasını temenni ediyoruz.

Şekil Koltuk olarak, müşterilerimizin memnuniyetinden kazandığımız şevk ve gururla hayallerinize şekil vermeye devam ediyoruz! 

 

 

 

 

Tüm Referanslar


Foto Galeri

tümünü göster