Dikili, Hakan Bey Yeni Koltuk Takımı İmalatı ve Üretimi

Hakan Bey bizlere daha önce hizmet verdiğimiz bir müşterimizin referansı ile ulaştı. Koltuk takımı imalatı talebi ile ilgili bizlere ulaşan Hakan Bey’in isteklerini dinleyip tüm isteklerinin yapılabilirlikleri konusunda görüşlerimizi sunduk. Yapacağımız uygulamalar hakkında yüz yüze görüşmek ve model, kumaş ve renk seçimlerini yapmak için kendisini atölyemize davet ettik. Hakan Bey atölyemize istediği ölçüler ve internetten görerek telefonuna kaydettiği tasarımlarla birlikte geldi. Yapmış olduğumuz toplantının sonucunda özel olarak imalatını yapacağımız koltuk takımının ebatlarına, modeline, kumaş cinsine ve rengine karar verdik.

Yapılacak özel üretim koltuk takımı sırt ve oturma minderli, geniş kolçaklı ve ahşap ayaklı olmasına karar veren Hakan Bey, renk seçiminde bej ve mavinin uyumunu tercih etti. Düz ve desenli, yıkanabilir, silinebilir ve toz tutmayan More markalı kumaşlardan, Yeni Tay Tüyü serisinden tam olarak istediği özellikleri bulmuş olan Hakan Bey, yaptığımız bu karar toplantısından memnun bir şekilde ayrıldı.

Hakan Bey’in talep ettiği koltuk takımını üretmek için atölyede iş başı yapan Şekil Koltuk ekibi, her şeyden önce iskelet ve ayakların sağlamlığı için birinci sınıf gürgen ağaçlardan çalıştı. Modern, dayanıklı ve kaliteli malzeme kullanılarak tasarlanan iskelet monte edilip özenle boyandığında mobilyaların kaba hali ortaya çıkmış oldu. Bu işlemlerinin ardından koltuk takımı anlaşmalı olduğumuz cila firmasının atölyesine teslim edildi. Koltuk takımının ahşap kısımlarına ceviz eskitme cila uygulaması yapıldı. Ciladan gelen koltukların oturma yerlerine ithal dayanıklı lastikler uygulandı. İskelet üzerine yapılan süngerleme işleminin ardından konforlu bir kullanım olması ve kolayca silinebilmesi için oturma yerlerine yorgan elyafı uygulaması yapıldı. Elyaf ve astar işlemlerinin ardından dayanıklılığına bir de rahatlık eklenen koltuk takımı, Hakan Bey’in seçtiği kumaşlarla kaplandığında çok şık, sade ve modern bir görünüme büründü. Tüm uygulamalar tamamlandığında ortaya dayanıklı konforlu ve çok şık bir koltuk takımı çıkmış oldu.

Aynı renk ve cinsten kumaşlarla kaplanarak rahat yıkanması için fermuarlanan kırlentler, koltuk takımının şıklığına şıklık kattı. Fotoğraflama işleminin ardından Hakan Bey’in beğenisine sunulmak üzere dikkatle ambalajlanan koltuk takımı, Dikili’ye, Hakan Bey’in adresine gönderildi. 

Kendisi için özel olarak titizlikle üretilmiş olan koltuk takımını çok beğenen Hakan Bey, mobilya imalatı konusunda markamızı ihtiyacı olan herkese tavsiye edeceğini bizimle tüm samimiyetiyle paylaştı.

Bizler de tercihini Şekil Koltuk’tan yana kullandığı ve bizlere güvendiği için Hakan Bey’e tekrar teşekkür ediyor, yeni koltuk takımını sağlıkla uzun yıllar kullanmasını diliyoruz.

Tüm Referanslar


Foto Galeri

tümünü göster