Manisa ''Soma'' Atatürk Mahallesi, Murat Bey Eski Koltuk Takımı Sünger Ve Yüz Değişimi, Cila yenileme

 Anneannemin eskiyen koltuk takımını tam dediği gün ve saatte ustalıkla bıtırerek bıze teslım eden cemil beyi hiç düşünmeden tercih edebilirsiniz.. Aklınızdaki her soruya dürüstlükle cevap veren bir zanaatkar kendisi... işini bu zamanda böyle titizlikle yapanları bulmak artık çok zor.. kendisine buradan da çok tesekkürlerimizi iletiyoruz 

Koltuk takımının modelinden ve işlemeli ahşap iskeletinden memnun olan Murat Bey, yeni bir takım almak yerine var olan takımının yenilenmesi seçeneği üzerinde duruyordu. Uzun bir araştırma sürecinin ardından bizimle irtibata geçen Murat Bey’le beklentileri üzerine konuştuk, detaylı görüşme için kendisini İzmir’e, atölyemize davet ettik. İlk görüşmemizden olumlu bir intiba alan Murat Bey’le atölyemizde gerçekleşen ikinci görüşmemiz çok daha olumlu ve samimi geçti. Eski koltuklarının sağlam iskeletinin cilalanıp yenilenmesini ve ayrıca koltuk sünger ve yüzlerinin değişmesini isteyen Murat Bey’e daha önceki uygulamalarımızdan örnekler gösterdik.

Murat Bey, kullandığımız sünger ve kumaşları kendisine sunduğumuzda geniş renk ve model seçeneğinden çok hoşnut kaldı. Aklındaki renk ve dokuları birebir karşısında gören Murat Bey, tercihini Evipek markalı kumaş'ın Palerma serisinin yön yapmayan kadife olan,hardal ve koyu kahve tonlarındaki döşemelik kumaşlarından yana kullandı. Ayrıca, İşbir’in 35 dns gri sert süngerleri Murat Bey’e tam istediği rahatlığı ve kaliteyi sundu. Teslimat süresi ve maliyette anlaştığımız Murat Bey’den, koltuk takımını evinden teslim alabilmek için en yakın uygun zamanı öğrendik ve kendisini içtenlikle Manisa’ya uğurladık.

Murat Bey’in koltuk takımı atölyemize ulaştığında tecrübeli ekibimiz kolları sıvadı ve hemen çalışmaya başladı.

Yapılan söküm işleminin ardından öncelikle iskelet sağlamlaştırıldı ve koltukların ayak ve kol kısımlarındaki ahşap bölümler itinayla temizlenip cilalandı. Cila uygulaması olarak ceviz eskitme yapıldı. Ciladan gelen koltukların oturma yerindeki lastikler elden geçirildi. Kopan lastikler söküldü ve 4 çizgili ithal lastik ile değiştirildi.Koltuk takımının tamamına uygulanan süngerleme işleminden sonra sıra kumaşların döşenmesine geldi. Gerekli boyutlara uygun kesimleri yapılan kumaşların tüm koltuk takımına uygulanmasından sonra işlemlerimiz tamamlandı. Eski haliyle karşılaştırıldığında cilalanıp parlatılmış ahşabı, yenilenmiş sünger ve yüzleriyle yepyeni bir görünüme bürünen koltuk takımı, Murat Bey’in Manisa Soma’daki evine ulaştırılmak için özenle paketlendi.

Yenilenmiş koltuk takımlarına taahhüt ettiğimiz süreden önce kavuşan Murat Bey, ortaya çıkan sonuçtan çok memnun kaldı. Sonucun beklentisiyle örtüşmemesi ihtimaline karşı bir miktar çekince yaşadığını büyük bir samimiyetle bizlerle paylaşan Murat Bey, koltuk takımını görünce yaşadığı mutluluğa bu yüzden bir de büyük bir rahatlamanın eklendiğini belirtti. Biz de kendisinden aldığımız güzel geri bildirimlerden dolayı gurur ve mutluluk duyduk.

Murat Bey’e bizi seçtiği için teşekkür ediyoruz. Yenilenen koltuk takımını sevdikleriyle beraber iyi ve sağlıklı günlerde kullanmasını diliyoruz.

 

Tüm Referanslar


Foto Galeri

tümünü göster