Gıda Çarşısı Yenişehir, Erdal Bey Eski Yataklı Salon Koltuk Takımı Yüz Yenileme Ve Tamirat

 Kim ne derse desin,işini doğru dürüst yapmak disiplin ve özveri ister,evimin koltuklarına yeniden hayat veren cemal ustama çok tşk ederim. Güzel bir çalışma oldu. Altını çizerek söylüyorum DOĞRU YERDESİNİZ...! 

İnternet sitemizi ziyaret eden Erdal Bey, bizlere sitemizdeki online iletişim formu aracılığıyla ulaştı.Telefon görüşmemizde koltuklarının mevcut durumunu ve taleplerini detaylı olarak anlatan Erdal Bey, koltuk takımının kırılan, çöken ve yıpranan yerlerinin onarılmasını ve yüzlerinin değiştirilmesini istedi. Kendisini koltuklarını incelemek ve kumaş sunumu yapmak için evinde ziyaret ettiğimiz Erdal Bey, bizleri çok sıcak bir şekilde karşıladı. Sıcak bir sohbet havasında geçen toplantımız esnasında koltuk için gerekli teknik ihtiyaçları belirledik, kumaşlarımızı kendisine sunduk. Kumaş rengi olarak hali hazırda birkaç fikri bulunan Erdal Bey, tüm kartelaları dikkatle inceledikten sonra tercihini hardal ve yeşil tonlardan ve dayanaklı, silinebilir, yıkanabilir ve leke tutmayan Sertex markalı nubuk kumaşlardan yana kullandı. Aynı zamanda yatak olarak da kullanılan üçlü kanepenin kırlentleri, 2 tekli koltuğun döşendiği hardal rengi ile aynı olacak şekilde seçildi. Aynı zamanda tekli kanepelerin kırlentleri de bu ahenge uygun bir şekilde, üçlü koltuğun kumaşıyla aynı oldu. Bu seçimden hoşlanan ve takımın son hali gözünde az çok canlanan Erdal Bey’in tüm seçimlerini ve özel isteklerini not aldık, fiyat ve sürede de anlaşarak koltuk takımının atölyemize taşınacağı günü kararlaştırdık.

Erdal Bey’in koltuk takımı onarım ve yüz yenileme işlemlerinin yapılması için Yenişehir’deki evinden atölyemize getirildi. Titizlikle tamamlanan profesyonel söküm işlemlerinin ardından, iskelet kasasındaki kırık ve yıpranmış yerler özenle tamir edildi. Gevşeyen sallanan ve kırılan yerlere tadilat yapıldı. Cilalı bölümlerin cilasının yenilenmesi için koltuk takımı cilacıya teslim edildi. Mobilyalar parlak ceviz cilalama işleminden ardından, elyaflama ve sünger  işlemi içim atölyemize geri getirildi.Koltukların kol ve yaslanma yerlerine ise sağlamlığı artırıcı takviyeler yapıldı. Koltuk takımının konforunu artırmak için yıpranan elyafları sökülüp yerine silikon elyaf uygulaması yapıldı. Oturma yerindeki minderlerin yumuşaklığı ve rahatlığı için elyaf ilavesi ve şilte uygulamasının tamamlanmasının ardından döşeme işlemine geçildi.Seçilen kaliteli ve şık kumaşlarının uygulaması sistemli bir şekilde hızlıca tamamlandı. Tamiratı, cilası ve kumaş kaplaması tamamlanan koltuk takımı, yeni mobilya satan dükkanların vitrininde yer alacak kadar yepyeni ve modern bir görünüme kavuştu.

Özenli bir çalışma sonucunda sağlamlaşan ve güzelleşen koltuk takımı, düzgün bir şekilde ambalajlanarak Erdal Bey’in evine teslim edildi. Erdal Bey ortaya çıkan sonuçtan büyük bir memnuniyet duyduğunu ve bizi seçmesinin çok yerinde bir karar olduğunu dile getirdi.

Biz de Erdal Bey’e hem bizi tercih ettiği için hem de güzel yorumları için bir kez daha teşekkür ediyoruz. Şekil Koltuk olarak, yenilenmiş koltuk takımını sağlıklı günlerde vekeyifle kullanmasını diliyoruz.

 

 

Tüm Referanslar


Foto Galeri

tümünü göster