Ayrancılar Mustafa Kemal Mahallesi, Adile Hanım Eski Salon Koltuk Takımı Yüz Değişimi.

  Şekil koltuk cemil bey eski koltuklarımin bu kadar kısa zamanda bu kadar güzel ve sağlıklı olabilecegini düşünmemiştim eline ve emeğine sağlık teşekkür ederim.

Eski koltuk takımının yüzlerinden sıkılan Adile Hanım, yıpranmış ve eskimiş olan koltuk yüzlerinin değiştirilmesi için bizimle iletişime geçti. Yenilediğimiz diğer koltukları dikkatle inceleyen Adile Hanım model, kumaş ve renk seçimi konusunda netleşti. Kendisine sunduğumuz kumaş kartelalarını gözden geçiren Adile Hanım, tercihini Arma Kumaş markasının zenflok serisin silinebilir ve yıkanabilir kumaşı olan koyu mavi ve krem rengi kumaşlarından yana kullandı. Koltuk kumaşının öncelikle silinebilir ve yıkanabilir olmasına dikkat eden Adile Hanım, bu özelliklerde ve aynı zamanda nefes alan dokusuyla terletmeyen bir kumaş tercihi yapmış oldu. 15 gün teslim süresi için anlaştığımız Adile Hanım, oldukça heyecanlı bir şekilde koltuklarını Şekil Koltuk tecrübesine ve uzmanlığına teslim etti.

Evinden atölyemize taşıdığımız eski koltukların yüzlerini söktükten sonra süngerlerini çıkarıp ana iskelete ulaştık. Halen sağlam görünen iskelette yaptığımız küçük onarımlar ile süngerleme aşamasına geçtik. Süngerlerde tercihini İşbir sünger’ın 32 dns gri sert süngerinden yana kullanan Adile Hanım’ın koltukları yeni süngerleriyle daha rahat ve sağlam bir hale geldi.Koltuk takımının daha rahat ve konforlu olması için minder süngerlerinin üzerine yorgan elyafı kullanıldı.Oturma yerindeki süngerlere rahatça yıkanabilmesi için boydan boya fermuar uygulandı ve çıkarma esnasında parçalanma yaşanmaması için elyaflara şilte (astar) yapıldı.

Süngerleme ve elyaflama işlemlerinin ardından,sırada seçilen ve kesimden gelen kumaşların koltuğa kaplanması vardı. Büyük bir titizlikle, her türlü detaya dikkat ederek kumaş uygulama işlemi tamamlanan koltuklar, teslime hazır hale getirildi. Eski yıpranmış görüntüsünden eser kalmayan koltuk takımını her zaman olduğu gibi özenle seçilen çiçekli ve koltukla aynı düz kumaşların kullanıldığı yumuşak kırlentler ile süsledik. Kırlentlerle tamamlanan ve oldukça şık bir görüntüye bürünen koltuk takımını Adile Hanım’a göstermek için sabırsızlanmaya başladık.

Çalışmanın son halini karşısında gören Adile Hanım, kendi koltuk takımını tanıyamadı dersek abartmış olmayız. Eski koltuk takımının yeni haliyle karşılaştığında gözlerine inanamayan Adile Hanım, ortaya çıkan bu titiz çalışmadan ötürü çok memnun oldu. Memnuniyetini samimiyetle ifade eden Adile Hanım’ın mutluluğu gözlerinden okunuyordu. Bizler de Şekil Koltuk ailesi olarak bu memnuniyeti yaşadığımız için çok mutlu olduk. Müşterilerimizi hizmet anlayışımızın merkezine taşıma kararımızın ne kadar doğru bir karar olduğunu bir kere daha anladık.

Adile Hanım’ın yenilenmiş koltuk takımıyla rahat ve sağlıklı günler geçirmesini dilerken kendisine bizi seçmiş olduğu için bir kez daha teşekkür ediyoruz.

Şekil Koltuk olarak, hayalinizdeki koltuk takımlarını gerçeğe dönüştürebilmek için özenle ve gülümsemenizden aldığımız enerjiyle durmaksızın çalışmaya devam ediyoruz.

 

 

Tüm Referanslar


Foto Galeri

tümünü göster