Urla Menteş Mahallesi, Nilay Hanım Eski Köşe Koltuk Takımı Tamiratı Ve Yüz Değişimi.

İnternet sitemizi ziyaret eden Nilay Hanım, bizlere Urla’dan telefon yoluyla ulaştı.Köşe koltuk takımını ve iki tekli koltuğunu çok severek yıllardır kullandığını ve yeni koltuk takımı almak yerine yıpranan mevcut takımının tamiratını yaptırmak istediğini belirtti. Aynı zamanda eskimiş olan kumaşlarının da değiştirilmesini isteyen Nilay Hanım’la yapabileceğimiz işlemler hakkında detaylı bir şekilde konuştuk ve koltuklarını yakından görebilmek için kendisini evinde ziyaret edebileceğimiz uygun tarihi kararlaştırdık. Evinde bizi misafir eden Nilay Hanım’ın köşe koltuk takımının satın alındığında gayet şık ve rahat olduğu anlaşılıyordu. Fakat çok doğal bir süreç sonucunda kullanılmaktan yıpranmış olduğundan sağlamlaştırılmaya ihtiyaç duyuyordu. Nilay Hanım’a koltuk takımı üzerinden işlem yapılması gereken yerleri göstererek tüm yenileme ve onarım sürecini anlattık. Kumaş seçimi için kafasında bazı fikirler olan Nilay Hanım, yanımızda götürdüğümüz kumaş kartelalarından aklındaki tarzlara uygun olan kumaşları kolaylıkla buldu. Lacivert ve gri tonlarda yıkanabilir, hafif mat tonlarında ki Evipek markalı Sedef serisinden keten kumaşları tercih eden Nilay Hanım, tüm işlemler için gerekli olan maliyeti duyduğundaysa gerçekten çok memnun oldu. Yeni bir koltuk takımı alma maliyetiyle kıyaslanamayacak seviyede bir fiyatla karşılaşan Nilay Hanım, tercihini bizden yana kullandığı için çok memnun olduğunu ve çıkacak sonucu beğeneceğinden neredeyse emin olduğunu bizlerle paylaştı. Bizler de bize olan güveni için Nilay Hanım’a teşekkür ederek, yıllarca keyifle kullanabileceği bir koltuk takımı ortaya çıkarmak için büyük bir özenle çalışacağımızın garantisini verdik.

Hemen ertesi gün Urla’daki evinden atölyemize getirilen köşe koltuk takımının tüm minderleri, yaslanma ve oturma yerlerine profesyonel söküm işlemi uygulandı. Titizlikle tamamlanan söküm işlemlerinin ardından, iskelet kasasındaki kırık ve yıpranmış yerler özenle tamir edildi. Gevşeyen sallanan ve kırılan yerlere tadilat yapıldı.Koltukların ayak kısımlarında oluşan çizikler giderildi ve Nilay Hanım’la kararlaştırıldığı üzere tüm ayaklar beyaza boyandı.Tüm tamir ve tadilat işlemlerinin sonunda elyaflama işlemine geçildi. Kol ve yaslanma yerlerine sağlamlığı artırıcı takviyeler yapıldı. Konforu artırmak için yıpranan elyaflar sökülüp yerine silikon elyaf uygulaması yapıldı. Oturma yerindeki minderlerin yumuşaklığı ve rahatlığı için elyaf ilavesi ve şilte uygulamasının tamamlanmasının ardından kumaş döşeme işlemine geçildi. Seçilen kaliteli ve şık kumaşlarının uygulaması yine itinayla tamamlanan koltuk takımı bu haliyle adeta yeni satın alınmış gibi görünüyordu.

Özenli bir çalışma sonucunda sağlamlaşan ve güzelleşen koltuk takımı, düzgün bir şekilde ambalajlanarak Nilay Hanım’ın Urla’dakievine söz verilen tarihte güvenle teslim edildi. Nilay Hanım ortaya çıkan sonuçtan büyük bir memnuniyet duyduğunu ve bizi seçmesinin çok yerinde bir karar olduğunu dile getirdi.

Biz de Nilay Hanım’a hem bizi tercih ettiği için hem de güzel yorumları için bir kez daha teşekkür ediyoruz. Şekil Koltuk olarak, yenilenmiş koltuk takımını sağlıklı günlerde vekeyifle kullanmasını diliyoruz.

Tüm Referanslar


Foto Galeri

tümünü göster