Çiğli 2 ci Ana Jet Lojmanları,Vedat Bey Eski Salon Koltuk Takımı Sünger Ve Kumaş Değişimi

 “Eski koltuklarımızı atıp yeni koltuk almak istedik fakat eski koltuklarımızın konforunda ve genişliğinde yeni koltuk bulamadık. Tam umudumuzun bittiği noktada WhatsApp’tan gönderdiğim resimlerle koltuklarımın kaç yıllık olduğunu ve yapısını doğru tahmin eden ve şehrin diğer ucundan Menemen’e kadar gelerek ve elinde bulunan yüzlerce kumaş seçenek örneklerini ayağımıza getirerek bize yardımcı olan Şekil Koltuk’un sahibi Cemil Bey’e teşekkürlerimi iletirim. Maliyet konusunda değişik alternatifler sunarak ve koltukların iskelet yapısını inceledikten sonra tadilat yapmamızın doğru tercih olacağını yine de son kararın bizim vereceğimizi, sunduğu bu hizmet için ücret almayacağını söyledi. Tam bir kumaş ve koltuk ustası olan Cemil Bey ailemizden birisi gibi kumaş seçmemize yardımcı oldu. Tadilat ayrıntıları için gerekli tüm açıklayıcı bilgileri sundu. Kafamızdaki tüm sorulara sabırla cevap verdi. Tadilat aşamasında yaptığı işlemlerin resimlerini bize gönderdi. İşinin hakkını vererek atmayı düşündüğümüz eski koltuklarımızdan yeni koltuklar üretti. Ben ve eşim memnun olduk; tahminin ötesinde bir işçilik ve özveri ile yaptığı koltuklarda kusur bulamadık bu yüzden aldığı ücret her kuruşuna kadar helal olsun.” Vedat B.                                                  Salonundaki koltuk takımını değiştirmek isteyen Vedat Bey, bizlere ulaşarak yeni koltuk takımı satın almak yerine eski koltuklarının yenilenmesini tercih ettiğini söyledi. Bizleri uzun bir araştırma sonucu seçtiğini belirten Vedat Bey’e bizleri tercih ettiği için teşekkür ederek, tüm uygulamalar sonucunda yeni bir koltuk takımı almış gibi hissedeceğinin garantisini verdik.

Kendisini evinde ziyaret ettiğimiz Vedat Bey’in isteklerini dinledik ve tüm isteklerinin yapılabilirliği konusunda anlaştık. Özellikle kumaş seçimi ile ilgili kararsızlığını dile getiren Vedat Bey’e çeşitli renk, desen ve dokuları içeren kumaş kartelalarımızı sunduk. Bu çeşitlilik ve daha önce yaptığımız uygulamalar Vedat Bey’in karar vermesinde oldukça etkili oldu. Vedat Bey, kanepe ve berjerlerinde mavi, bej ve gümüş ağırlıklı tonları ve Royal Kumaş markalı; Roma ve Göreme serilerinden dayanıklı,silinebilir ve yıkanabilir yumuşak doku da kumaşları tercih etti. Koltuk takımının yıpranan süngerlerinin değişimi için sunduğumuz sünger alternatiflerinin arasından ise İşbir marka 32 dsn gri sert süngeri seçti. 

Vedat Bey’in Çiğli’deki evinden teslim alıp atölyemize getirdiğimiz eski koltuk takımına öncelikle söküm işlemi uyguladık.Söküm işleminin ardından iskeletinde kırık veya gevşeme olan yerler mengene sıkımı kullanılarak tutkallandı,kırık olan makaslar kaynak yapılarak güçlendirildi. İskeleti güçlendirilen koltuk takımının sırt, kol ve oturma yerlerine İşbir markasının dayanıklı süngerleri ile süngerleme işlemi yaptık. Şekil Koltuk’un hızlı ve yetenekli ekibi tarafından süngerleri kısa bir sürede tamamen yenilenen koltuk takımı, döşeme uygulaması için hazır hale getirildi. Belirlenen kumaşlarla kaplanan koltuk takımının tekli koltuğunun sırt yaslama kısmına kapitone işleme yapıldı.

Kullanım kolaylığı gibi temizliğine de önem verdiğimiz koltuk takımının kolaylıkla yıkanabilmesi için tüm minderlerine fermuar takıldı. Bütün işlemler bittikten sonra, kırlentler koltukların rengiyle kombinlenen kumaşlar ile kaplandı.

Hazır hale getirilmiş olan koltuk takımını teslimattan önce görmek isteyen Vedat Bey sonuçtan oldukça memnun kaldı. Memnuniyeti yüzünden okunan Vedat Bey, güveninin karşılığını aldığını ve Şekil Koltuk’u seçmekle çok doğru bir karar vermiş olduğunu dile getirdi. Müşteri memnuniyetini esas alan işletmemiz için maddi getiriden çok daha önemli olan bu yorumlar bizi oldukça mutlu etti.

Düzgünce paketlenen koltuk takımı Vedat Bey’in evine güvenli bir şekilde ve tam vaktinde teslim edildi.

Daha modern hale getirilmiş ve dayanıklılığı artırılmış olan yeni koltuk takımı, Vedat Bey’in salonunun havasını tazeledi ve canlandırdı.

Umarız Vedat Beyyenilenen koltuk takımını uzun yıllar sevdikleriyle ve ailesi ile birlikte sağlıkla ve keyifle kullanır.

 

 

Tüm Referanslar


Foto Galeri

tümünü göster