Gaziemir Kale Garden Konutları, Ferhat Bey Salon Koltuk Takımı Kumaş Yenileme

İnternetten ulaştığımız Şekil Koltuk koltuklarımızın yüzlerini değiştirdi. Mükemmel bir işçilik srgiledi. Kumaşlarını da oradan aldık. Uygun bir fiyattan kumaş temin ettiler. Koltuklarımızı da söz verdikleri zamandan önce teslim ettiler. Bu firmayı herkese tavsiye edebilirim.

Eski koltuk takımının yıpranan kumaşlarının yenilenmesini isteyen Ferhat Bey, eski bir müşterimizin referansı ile bizimle iletişime geçti. Daha önce yaptığımız çalışmaları dikkatle inceleyen Ferhat Bey, takımdaki üçlü ve ikili kanepenin eskiyen çiçekli kumaşının yerine, pastel koyu mavi tonunda  Arma marka tay tüyü silinebilir ve yıkanabilir kumaşı tercih etti. Eski koltuklarının çiçekli kumaşına alışan Ferhat Bey, 2 tekli koltukta ve kırlentlerde koltuklar için seçtiği kumaşlarla uyumlu çiçek desenli şık bir kumaş tercih etti.Ferhat Bey’le gerçekleştirdiğimiz bu ilk görüşmenin ardından 15 gün teslim süresi ve uygun bir maliyet için el sıkıştık.

Ferhat Bey’in Gaziemir Kale Garden Konutları’ndaki evinden atölyemize taşıdığımız eski koltuklarının öncelikle yüzlerini söktük, daha sonra süngerlerini çıkarıp ana iskelete ulaştık. Hala sağlam görünen iskelette yaptığımız küçük onarımların ardından süngerleme aşamasına geçtik. Süngerlerde tercihini Üresan’ın 32 dns gri yumuşak  süngerinden yana kullanan Ferhat Bey’in koltukları, yeni süngerleriyle çok daha rahat ve dayanıklı bir hale geldi. Salonda yer aldığı için sık sık kullanılan ve bu yüzden rahatlığının ön planda olması gereken takımın konforunu artırabilmek için minder süngerlerinin üzerine yorgan elyafı uyguladık. Oturma yerindeki süngerlere ise rahatlıkla çıkarılıp yıkanabilmesi için boydan boya fermuar ekledik ve çıkarırken parçalanma yaşanmaması için elyaflara şilte (astar) uyguladık.

Tüm işlemlerin ardından koltukların şıklığını ortaya çıkaracak olan yeni yüzlerinin döşenmesi işlemine geçtik. Koltuk ve minder kumaşlama uygulaması büyük bir titizlikle ve mükemmel bir işçilikle tamamlandıktan sonra takımın bitmiş halinin fotoğraflarını çektik. Eski ve yıpranmış görüntüsünden eser kalmayan koltuk takımını Ferhat Bey’le buluşturmak için özenli bir şekilde paketleyip nakliye aracına yükledik.

Koltuk takımının son halini karşısında gören Ferhat Bey, bu derece güzel bir sonuç beklemediğini, yeni bir koltuk takımı almış gibi olduğunu, eski koltuk takımını değerlendirerek maliyetten de tasarruf ettiğini iletti. Bizlere yaptığımız çalışma için teşekkür eden Ferhat Bey’e bizler de Şekil Koltuk ailesi olarak bizi seçtiği ve bize güvendiği için çok teşekkür ediyoruz. Umarız Ferhat Bey, yenilenmiş koltuk takımını ailesi ve sevdikleriyle birlikte uzun yıllar, mutlulukla kullanır.

 

 

Tüm Referanslar


Foto Galeri

tümünü göster