Karşıyaka Bostanlı Mahallesi, Pelin Hanım Salon Koltuk Takımı Kumaş Yenileme Ve Tamiratı

  Koltuklarımızın yüzünü değiştirmek için internetten araştırma yaparken Cemil Bey’e rastladık. Çok ilgiliydi ve görüşme için hemen randevu verdi. Almış olduğumuz hizmetten çok memnun kaldık. Kendisi dürüst, çalışkan, verdiği sözde duran, yüksek iş ahlakına sahip ve çok temiz bir işçilik çıkardı. Kendisine teşekkür eder, ihtiyacınız olduğunda görüşmenizi tavsiye ederim. Memnuniyet duyacağınızdan eminim.

Koltuk takımının yıpranmış kumaşının yeni bir kumaşla değişmesini isteyen Pelin Hanım, bizlere telefonla ulaşarak İnternet’te yaptığı araştırmalarda Şekil Koltuk’la karşılaştığını ve referansları inceleyerek koltuk takımını bize emanet etmek istediğini belirtti. Çalışmalarımızdaki kaliteli işçiliği beğendiğini söyleyen Pelin Hanım, uzun yıllar severek kullandığı deri koltuklarının iskeletinin ve kumaşlarının yıprandığını ve yeni bir koltuk takımı almak yerine yenileme ve tamirat işlemi yapılmasını tercih ettiğini ifade etti. Bizlere koltuk takımının fotoğraflarını Whatsapp yoluyla ileten Pelin Hanım’a, tercihlerinden yola çıkarak kullanılabilecek kumaş miktarı ve işçilik üzerinden bir ön fiyat teklifi sunduk. Pelin Hanım, sunduğumuz fiyat teklifinden ve paylaştığımız önerilerden dolayı çok memnun kaldığını belirtti ve kumaş seçimi için atölyemize gelebileceği uygun tarihleri iletti.

Birkaç gün sonra atölyemizde misafir ettiğimiz Pelin Hanım, açık kahve rengindeki deri koltuklarını yıllardır büyük bir memnuniyetle kullandığını fakat artık daha modern bir kumaş seçerek yeni bir koltuk takımı almış gibi hissetmek istediğini belirtti. Kendisine deri kumaş haricinde uygulayabileceğimiz tüm kumaşların kartelalarını bilgilendirmelerimiz eşliğinde sunduk. Pelin Hanım, kumaş yönünden tercihini açık toprak tonlarında. Sertex markalı Anfora serisinden,kedi ve köpek tırmıklarına dayanaklı olan silinebilir ve toz tutmayan kumaştan yana kullandı. Kırlentler için de ana renkle uyumlu, parlak ve hafif desenli bir kumaş seçti. Pelin Hanım’ın tercihlerini not aldıktan sonra teslimat süresi ve fiyatlandırma konularında da anlaştık.

Pelin Hanım’ın Bostanlı’daki evinden atölyemize getirilen koltuk takımına dikkatli bir söküm işlemi uygulandı. İskeletini ortaya çıkardığımız kanepenin tüm gevşeyen, sallanan ve çatlayan bölümlerine ince bir işçilik yardımıyla onarım yapıldı. Koltukların ayak kısımlarında zamanla oluşan çizikler dikkatli bir şekilde giderildi. Yıpranmış haliyle bile büyük minderlerinden ve modelinden ötürü rahat bir oturuş konforuna sahip olan koltuk takımının uzun yıllardır kullanılması sonucu azalan konforunu artırmak için arka yaslanma minderlerine silikon elyaf ilavesi yapıldı. Oturma yerindeki yumuşaklık, dayanıklılık ve rahatlık için minderlere elyaf ilavesi ve şilte uygulaması yapıldı. Son olarak, Pelin Hanım tarafından incelikle seçilen uyumlu renklerdeki kumaşlarla kaplanan koltuk takımı, eskisinden çok farklı, modern ve zarif bir görünüme ve uzun yıllar kullanılsa bile kolay kolay bozulmayacak bir sağlamlığa kavuştu. Deseninde eski koltuk rengini andıran tonları içeren kırlentleri ile hareket kazanan koltuk takımı,Pelin Hanım’ın beğenisine sunulmak için dikkatlice paketlendi ve temiz bir şekilde tam vaktinde adrese ulaştırıldı.

Koltuk takımındaki değişimden ötürü hem şaşkın hem mutlu olan Pelin Hanım, tahmin ettiğinden çok daha kısa bir sürede koltuklarına kavuşmuş olmaktan duyduğu memnuniyeti de bizimle içtenlikle paylaştı.

Bizler de tercihini Şekil Koltuk’tan yana kullandığı için Pelin Hanım’a bir kere daha teşekkür ediyor, yenilenmiş koltuk takımını sağlıklı ve mutlu günlerde kullanmasını diliyoruz.

Kendisi dürüst, çalışkan, verdiği sözde duran, yüksek iş ahlakına sahip ve çok temiz bir işçilik çıkardı. Kendisine teşekkür eder, ihtiyacınız olduğunda görüşmenizi tavsiye ederim. Memnuniyet duyacağınızdan eminim.” Pelin G.

 

Tüm Referanslar


Foto Galeri

tümünü göster