Karabaglar Basın Sitesi Mahallesi Caner Bey, Oturma Odası Koltukları Sünger Ve Kumaş Değişimi

Cemil bey ile internet sayesinde tanıştım.Koltuklarımı nasıl, kime yaptıracağım konusunda bir bilgim yoktu.Kendisiyle telefonlaştık.Sağolsun geldi.İyi ki tanımışım diyebileceğim bir insan.İş disiplini, ciddiyeti, düzenli, planlı, zor beğenen, dakik aynı zamanda dürüst.Çok iyi bir evlat, iletişimi kuvvetli bir insan.Ben de zor beğenen bir insan olaraktan onun da öyle bir insan olduğunu gördüm.Yaptığı işi çok temiz ve güzel yapmış. Helal olsun. Düşündüğümden çok çok güzel olmuş.Verdiğim paranın kat kat karşılığını aldım.Buradan kesinlikle şunu söyleyebilirim.Cemil bey, bu işin piri, ustası, kompedanı.Herkese tavsiye ederim.Gözü kapalı koltuklarını yeniletebilirler.Bay mükemmel diyebilirsiniz.Harikalar yaratmış.Doğru adres... CANER YORGANCILAR    

Bizlere Web sitemiz aracılığıyla ulaşan Caner Bey, oturma odasında kullandığı koltuk takımının yıpranmış olan sünger ve kumaşlarının yenilenmesini istediğini belirtti. Önceki işlerimize göz atan ve ortaya çıkan sonuçları beğendiği için bizi seçen Caner Bey’den telefondaki ön görüşmemizde bazı soru-cevaplar üzerinden detay bilgiler aldık. Koltuklara yapılacak olan işlemleri tam olarak belirleyebilmek ve kumaş sunumu yapabilmek için kendisini evinde ziyaret etmek üzere sözleştik.

Birkaç gün sonra evine misafir olduğumuz Caner Bey bizleri büyük bir misafir perverlikle karşıladı. Koltukları yakından inceleyerek yapılacak işlemleri belirledik ve Caner Bey’e detaylarıyla aktardık. Sünger ve kumaşlarda tercih edebileceği örnekleri kendisiyle paylaştığımızda bizim yönlendirmelerimizden de faydalanarak zevkine ve bütçesine uygun bir seçim yaptı. Aynı zamanda çekyat olarak da kullanılan üçlü koltuğunun koyu kahverengi desenli kumaşının yerine daha açık renk bir kumaş tercih ettiğini söyleyen Caner Bey, seçimini Royal marka kumaşlardan ve İşbir marka süngerlerden yana kullandı. Koltuk modelinde değişikliğe giderek ızgara tarzı modern kapitone uygulamasına karar verdiğimiz Caner Bey’le cüzdan dostu bir maliyet üzerinden anlaştık. Teslim tarihimizi ise 15 gün olarak belirledik. 

Caner Bey’in evinden atölyemize taşıdığımız eski koltuklarının öncelikle yüzlerini tamamen söktük, daha sonra süngerlerini özenle çıkararak ana iskelete ulaştık. Hala sağlam görünen iskelette yaptığımız birkaç ufak onarımın ardından süngerleme aşamasına geçtik. Süngerlerde tercihini İşbir’ın 32 dns gri süngerinden yana kullanan Caner Bey’in koltukları, yeni süngerleriyle çok daha konforlu ve dayanıklı bir hale geldi. Oturma odasında yer aldığı için hem koltuk hem yatak olarak sık sık kullanılan ve bu yüzden rahatlığının ön planda olması gereken takımın konforunu artırabilmek için minder süngerlerinin üzerine yorgan elyafı uygulaması yaptık. Oturma yerindeki süngerlere ise rahatlıkla çıkarılıp yıkanabilmesi için boydan boya fermuar ekledik ve çıkarırken parçalanma yaşanmaması için elyaflara şilte (astar) uyguladık.Tüm işlemlerin ardından koltukların şıklığını ortaya çıkaracak olan yeni yüzlerinin döşenmesi işlemine geçtik. Kumaş firmasından teslim aldığımız kumaşların döşeme işlemi uzman ekibimiz sayesinde büyük bir titizlikle tamamlandı. Yepyeni bir tarza kavuşan koltuk takımının ana rengiyle ahenkli kumaşlarla kaplanan kırlentleri de fotoğraf çekimi işlemi için koltukların üzerine yerleştirildi. Eski ve yıpranmış görüntüsünden eser kalmayan koltuk takımını Caner Bey’in evine söz verdiğimiz  vakitte ulaştırmak için özenli bir şekilde paketleyip nakliye aracına yükledik.

Koltuk takımının değişiminden çok memnun kaldığını bizlerle paylaşan Caner Bey’e bizi seçtiği için teşekkür ediyoruz. Yeni koltuklarını uzun yıllar sağlıkla ve keyifle kullanmasını diliyoruz.

 

Tüm Referanslar


Foto Galeri

tümünü göster