Karaburun, Ekrem Bey Özel Ölçü Yeni Köşe Koltuk Takımı İmalatı

Ellerinize sağlık yıllardır kullanıyoruz hiçbir kusur olmadı hala ilk gün ki gibi Teşekkürler

Ekrem Bey, bizlere Karaburun’dan telefonla ulaşarak, internette bir süredir araştırma yaptığını ve tüm markalar arasında müşteri ağı en geniş olan markanın biz olduğumuzu ve yaptığımız işleri çok beğendiğini söyledi. Kendisinin özel ölçülerde bir köşe koltuk takımına ihtiyacı olduğunu dile getiren Ekrem Bey, yüz yüze görüşmek ve kumaş seçimini yapmak için atölyemizi ziyaret etmek istediğini belirtti.

Birkaç gün sonra kendisini atölyemizde misafir ettiğimiz Ekrem Bey, özel ölçülerde yapılacak olan köşe koltuğun ve iki tekli koltuğun şık görünmeleri kadar sağlam ve kullanışlı olmalarına da çok önem verdiğini belirtti. Koltuk iskeleti, süngerler ve kumaşlarda kaliteden taviz vermeyeceğini özellikle ifade eden Ekrem Bey, uzun yıllar keyifle kullanabileceği bir koltuk takımına sahip olmak için belirli bir maliyete katlanacağını vurguladı. İstediği köşe koltuk ölçülerini bizimle paylaşan Ekrem Bey’in tüm taleplerini ve özel isteklerini not aldık ve hepsinin yapılabilirliği konusunda el sıkışarak kumaş seçimine geçtik.

Yapılacak özel üretim mobilyalarının modeline karar verdikten sonra renk seçimi için kumaş sunumu yaptığımız Ekrem Bey, önceden belirlemiş olduğu tonları kumaş örneklerinden bulmaya çalıştı. Renk seçiminde köşe koltuk için neredeyse beyaza yakın açık ve yumuşak bir renk tercih eden Ekrem Bey, tekli koltuklarında çiçek desenli kumaşı tercih etti. Kumaş seçimlerini yıkanabilir, silinebilir ve toz tutmayan özelliklerde olan Aydıın Tekstil markasının Toro serisinden yana kullanan Ekrem Bey ile son olarak teslimat süresi ve maliyet konularında anlaştık.

Ekrem Bey’in özel ölçülerdeki köşe koltuk takımını üretmek için atölyede çalışmaya başlayan Şekil Koltuk üretim ekibi, öncelikle sağlam bir iskelet ve dayanıklı ayaklara odaklandı. Dayanıklı malzemeler kullanılarak tasarlanan koltuk takımının iskeleti özenle monte edilerek boyandı. Bu işlemlerinin ardından koltuk takımı anlaşmalı olduğumuz cila firmasına teslim edildi. Cila uygulaması olarak koltuk takımının ahşap kısımlarına ceviz eskitme yapıldı. Ciladan gelen koltukların oturma yerlerine ithal lastikler uygulandı. İskelet üzerine yapılan süngerleme işleminin ardından konforlu bir kullanım olması ve kolayca silinebilmesi için oturma yerlerine yorgan elyafı uygulaması yapıldı. Koltuk takımının çok rahat ve kullanışlı olmasını sağlayan elyaf ve astar uygulama işlemlerinin ardından sıra kumaş döşeme işlemine geldi. Ekrem Bey’in seçtiği şık ve kaliteli kumaşlarla kaplanan koltuk takımı, iskeletinin gürgen ağaç sağlamlığı, süngerlerinin Serra markalı 40 dsn hyper soft sünger rahatlığı ve kumaşlarının şıklığı ile göz doldurdu.

Özel üretimi tamamlanıp aynı renk ve cinsten kumaşlarla hazırlanan ve rahat yıkanması için fermuarlanan kırlentlerle renklendirilen koltuk takımı, fotoğraflama işleminin ardından Ekrem Bey’in beğenisine sunulmak için özenle paketlenerek Karaburun’a ulaştırılmak üzere atölyemizden yola çıktı.

Kendisi için özel olarak üretilen koltuk takımını inceleyip tüm özel isteklerinin uygulanmış olduğunu gören Ekrem Bey, özenli çalışmamız ve dakikliğimiz için memnuniyetini bizlere içtenlikle ifade etti.

Bizler de tercihini Şekil Koltuk’tan yana kullandığı için Ekrem Bey’e teşekkür ediyor, yeni koltuk takımını sevdikleriyle birlikte uzun yıllar boyu sağlıkla kullanmasını diliyoruz

Tüm Referanslar


Foto Galeri

tümünü göster