Çiğli Ulukent Mahallesi Esmira Evleri Hüseyin Bey, Salon Koltuk Takımı Sünger Ve Kumaş Değişimi

Salonunda duran eski koltuk takımı oldukça yıpranmış olan Hüseyin Bey, bir müşterimizin referansı ile bizlere ulaştı. Uzun yıllardır severek kullandığını koltuklarının artık hem süngerleri yıprandığı için konforunun azaldığını hem de kumaşı solduğu için eskisi gibi iyi görünmediğini belirtti. Telefon görüşmemizde Hüseyin Bey’in eski koltuk takımını zevkine uygun rahat ve şık bir koltuk takımına dönüştürebileceğimizi söyledik ve koltukları yerinde görüp ihtiyaçları tespit etmek için randevulaştık.

 

Çiğli’deki evine misafir olduğumuz Hüseyin Bey’in koltuk takımının döneminin şık ve kaliteli mobilyalarından olduğu ilk görüşte anlaşılıyordu. Fakat açık renk kumaşların rengi solmuş, süngerler yıpranmış ve artık kumaşların içini dolduramayacak hale gelmişti. Oturulan yerlerde ve sırt yastıklarında çökmeler oluşmuştu. Şekil Koltuk olarak müşterilerimizi ihtiyaçları olan konforlu, sağlam ve şık koltuklara kavuşturmak görevimiz olduğu için Hüseyin Bey’in içini rahatlatıp yapacağımız işlemlerden bahsettik. Kendisine tarzına uygun doku ve renklerde kumaşlar seçebilmesi için kartelalarımızı sunduk. Kumaşların hepsini dokunarak ve yakından inceleyerek gözden geçiren Hüseyin Bey, seçimini yine kaliteden yana kullandı. Serra markalı dayanıklı süngeri ve Evipek markalı silinebilir, yıkanabilir ve terletmeyen Napa serisi olan kumaşı seçen Hüseyin Bey, renk olarak yeşil ve sarı tonları tercih etti. Yan yana getirildiğinde çok güzel bir uyum yakalayan bu iki tonu, koltuklarda ve çapraz olarak kırlentlere kullanmaya karar verdik. Maliyet ve sürede de anlaşarak atölyemizin yolunu tuttuk.

 

Hüseyin Bey’inÇiğli’deki evinden teslim alıp atölyemize getirdiğimiz eski koltuk takımına ilk olarak profesyonel söküm işlemi uyguladık.Söküm işleminin ardından koltukların yer yer yıpranmış ve çatlamış olan iskeletini elden geçirdik ve kırık veya gevşeme olan yerleri mengene sıkımı yardımıyla tutkallayarak güçlendirdik. İskeleti iyice güçlendirilmiş olan koltuk takımının sırt, kol ve oturma yerlerine İşbir  markalı 32 dsn gri sert dayanıklı süngerler ile süngerleme işlemi yaptık. Süngerleri özenli bir şekilde yenilenen ve eski konforuna kavuşan koltuk takımını döşeme uygulaması için hazır hale getirdik. Hüseyin Bey’in seçtiği kaliteli kumaşlarla kaplanan koltuk takımının son hali, eskisine kıyasla daha dayanıklı, rahat ve çok şık oldu. Sarı ve yeşil tonlardaki kırlentler, kolayca sökülüp yıkanabilmesi için fermuarlanarak hazırlandı ve koltukların üzerine dizildi.

Fotoğraflama işleminin ardından güzelce paketlenen yenilenmiş koltuk takımı, Hüseyin Bey’in evine güvenle ve tam vaktinde teslim edildi.

 

Hüseyin Bey, eski yıpranmış koltuklarını gönderdikten kısa bir süre sonra özenli bir işçilikle yenilenmiş olarak geri aldığında sonuçtan gerçekten çok memnun oldu. Hüseyin Bey’in salonuna canlılık getiren yenilenmiş koltuk takımını uzun yıllar sağlıkla ve keyifle kullanmasını diliyoruz.

Tüm Referanslar


Foto Galeri

tümünü göster