Karşıyaka Örnekköy Famıly Park Evleri, Gizem Hanım Eski Koltuk Takımı Kumaş Ve Sünger Değişimi

 
Cemil beye internet üzerinden ulaştık, kendisiyle tanıştıktan sonra güvenle koltuklarımızı teslim ettik ve gerçekten umduğumuzdan daha iyi bir sonuçla karşılaştık. Yüz değişimi, sünger değişimleri ve yastık değişimlerini çok güzel bir şekilde yapmışlar, kesinlikle tavsiye ediyorum. Kendisine ilgisinden ve sıcakkanlılığından dolayı ayrıca teşekkür ediyoruz

                                                                                                                                                                                                                              Bizlere internet sitemizdeki iletişim numaralarımızdan ulaşan Gizem Hanım, yaptığımız telefon görüşmesinde bize severek kullandığı koltuk takımının sünger ve kumaşının artık çok eskidiğini ve yıprandığını aktardı. Yeni bir koltuk takımı almayı düşünmediğini ve mevcut koltuklarını yeniletmek için uzun süredir araştırma yaptığını belirten Gizem Hanım, araştırmalarında en çok bizim yaptığımız yenileme işlemlerini beğendiğini ifade etti.

Kendisiyle yüz yüze görüşerek taleplerini dinlemek ve koltuk takımını yakından görebilmek için Gizem Hanım’ı Örnekköy ’deki evinde ziyaret ettik. Kendine has bir tarzı olan koltuk takımını inceleyerek yapılmasını öngördüğümüz işlemleri aktardığımız Gizem Hanım, bizlerle özel istek ve tercihlerini paylaştı. Bu isteklerin yapılabilirliği konusunda anlaştıktan sonra Gizem Hanım’a her zevke uygun kumaşlar içeren zengin seçenekli kartelalarımızı sunduk. Tüm kumaş örneklerini dikkatlice inceledikten sonra tercihini Evipek markalı Linen Keten serisinden, dokuma tarzı kumaştan yana kullanan Gizem Hanım, bu kumaşın en çok yıkanabilir ve silinebilir olmasından hoşnut kaldı. Renk olarak radikal sayılabilecek bir değişikliğe giden Gizem Hanım, koltuklarının mevcut lacivert ve desenli kumaşlarının yerine, açık mavi ve koyu kırmızı tonları tercih etti. Kumaş seçiminden sonra Gizem Hanım için bir fiyat çalışması yaptık ve tüm işlemlerin maliyetini söyledik. Sunduğumuz fiyattan oldukça memnun kalan Gizem Hanım, bu fiyatın yeni koltuk takımı fiyatlarıyla karşılaştırılamayacak kadar uygun olduğunu belirtti. Teslimat tarihinde de anlaştıktan sonra Gizem Hanım’a bizi evinde ağırladığı için teşekkür edip, atölyemizin yolunu tuttuk.

Gizem Hanım’ın evinden atölyemize getirilen koltuk takımı öncelikle profesyonel söküm işlemine alındı. Çok fazla yıpranma tespit etmediğimiz iskeletteki ufak tefek tadilatlardan sonra yer yer kopmalar gözlemlediğimiz lastikleri tamamen sökerek yerlerine yeni lastik uygulaması yaptık. Koltuk takımının yaslanma ve oturma kısımlarındaki süngerleri yeniledik. Oturma yerindeki süngerin rahatlığını artırmak için bu bölgeye 35 dns hyper sert sünger uyguladık. Uygulanan sünger üzerine oturum konforunu artırmak için yorgan elyaf kaplama işlemi yaptık. Elyaflama işleminin tamamlanmasının ardından oturma minderlerinin rahat bir şekilde sökülüp takılması için elyaf üzerine şilte (sonsuz file) uygulaması yaptık. Seçilen kumaşlarla kaplanan koltuk takımı, son haliyle oldukça şık ve rahat bir görünüme büründü. Minderlerin yıkanırken ve yıkandıktan sonra kolaylıkla çıkarılıp takılabilmesi için yan taraflarına kadar uzanan dayanıklı fermuarlar uygulandı.

Bütün işlemler bittikten sonra yenilenmiş ve sağlamlaştırılmış koltuk takımını Gizem Hanım’ın Örnekköy ‘deki evine söz verdiğimiz zamanda teslim ettik. Gizem Hanım, yenilenmiş koltuk takımını karşısında görünce büyük bir mutluluk yaşadı. Tüm özel isteklerini titizlikle uygulayarak kısa bir süre içerisinde çok uygun bir maliyetle harika bir iş çıkaran Şekil Koltuk ekibini içtenlikle kutladı.

Bizi tercih ettiği için Gizem Hanım’a çok teşekkür ediyor, koltuk takımını keyifle ve sağlıkla kullanmasını diliyoruz.

Şekil Koltuk olarak, müşterilerimizden aldığımız güvenle, işimizi büyük bir keyifle yapmaya devam ediyoruz.

.

Tüm Referanslar


Foto Galeri

tümünü göster