Balçova Olimpiyat Köyü İsmail Bey,Eski Salon Koltuk Ve Sandalye Kumaşı Ve Sünger Yenilemesi. Model Değişimi.

  Cemil beye internette yapılan olumlu yorumlar sayesinde ulaştık.Yuzyuze görüşmemizden sonra koltuk yuzlerini değiştirmeye karar verdik.İş bittiğinde mükemmel bir sonuç aldık koltuk takımımızı tanıyamadık.Şekil koltuk için yapılan olumlu yorumların ne kadar doğru olduğunu şimdi daha iyi anladık.Emeğinize sağlık Cemil bey herşey gönlümüze göre oldu.Çok teşekkür ederiz.

Bizlere bir müşterimizin referansıyla ulaşan İsmail Bey, koltuk takımının ve sandalyelerinin modelinin değişmesini, yüzlerinin ve süngerlerinin yenilenmesini istediğini belirtti. Oturma grubunun fotoğraflarını bizlerle Whatsapp üzerinden paylaşan İsmail Bey’e tüm işlemler için gerekli olan süre ve kumaş miktarı hakkında bilgi verdik ve modeller ile ilgili özel bir talebi olup olmadığını sorduk. İsteklerini bizimle paylaşan İsmail Bey’e ortalama fiyat hakkında bilgi verdik. İsmail Bey, sunduğumuz bu ilk fiyattan memnun kaldı ve bizi detaylı görüşme için Balçova’daki evine davet etti. Birkaç gün sonra evinde buluştuğumuz İsmail Bey ile mobilyalarını inceledik ve yapacağımız işlemleri kendisine detaylı bir şekilde aktardık. Model konusunda tavsiyelerimizi dinledikten sonra kararını veren İsmail Bey, minimal değişiklikler ile koltuklarının daha modern bir havaya bürünmesini talep etti. Kumaş olarak da açık renkli eski koltuk kumaşlarının yerine dokuma tipinde, yıkanabilir ve silinebilir özelliği olan Arma Kumaş markalı Bodrum Keten olan lilaya çalan mavi ve açık gri ile gri-beyaz desenli kumaşları tercih etti. Düz kumaşları kanepe ve tekli koltuklarında desenli kumaşları için sandalyelerinde kullanılmasını isteyen İsmail Bey, birbiriyle uyumlu ve modern tercihler yapmış oldu. Koltuk ve sandalye ayaklarında koyu ahşap rengin aynı kalmasını isteyen İsmail Bey’in tüm taleplerini not aldıktan sonra, maliyet ve teslimat tarihi konusunda da onayını alıp evinden ayrıldık.

İsmail Bey’in evinden atölyemize getirilen oturma grubuna profesyonel söküm işlemleri uygulandı. Söküm işlemlerinin tamamlanmasının ardından ayaklara uygulanacak cila için mobilyaların ayaklarını demonte ederek anlaşmalı olduğumuz cilacıya teslim ettik. Koltuk takımı ve sandalyelerin iskelet kasasında uzun süre kullanıma bağlı olarak oluşan hafif çatlak ve kırıklar,profesyonel ekibimiz tarafından tutkal yardımıyla yapıştırılarak onarıldı. İskelet bütünüyle sağlamlaştırıldı. Minderlerde deformasyona uğrayan elyaflar tamamen yenilendi ve daha konforlu hale getirildi. Yaslanma yerindeki minderler silikon elyaf ile takviye yapılarak konfor oranı artırıldı. Sandalyelerde,sık ve uzun süreli kullanımdan ötürü oluşan çöküntüler giderildi.Cila işlemi tamamlanmış olan tüm ayaklar yerlerine monte edildi. Söküm, onarım, süngerleme, takviye ve montaj işlemlerinin tamamlanmasının ardından son ve en keyifli aşama olan kumaş döşeme işlemine geçildi. Koltukların oturma yerindeki minderlerin kumaşları kolay bir şekilde çıkarılıp yıkanabilsin diye, minderlere yanlara kadar dönen fermuarlar takıldı. Koltuk takımı ve sandalyeler hazırlanan kırlentler ile birlikte birbiriyle uyumlu renk kombinasyonları oluşturacak şekilde eşleştirildi. Böylelikle,eski yıpranmış halinden eser kalmayan oturma grubu rahat, dayanıklı ve çok şık bir şekilde yenilenmiş oldu.

Fotoğraflama işleminin ardından özenle paketlenerek Balçova’ya doğru yola çıkan koltuk takımı ve sandalyeler, İsmail Bey tarafından oldukça beğenildi. Sonuçtan duyduğu memnuniyeti bizlerle paylaşan İsmail Bey’e markamıza duyduğu güvenden ötürü teşekkür ediyor, yenilenen mobilyalarını sağlıklı günlerde kullanmasını diliyoruz.

Şekil Koltuk olarak, müşterilerimizin memnuniyetinden kazandığımız şevkle yolumuza hız kesmeden devam ediyoruz.

 
 

Tüm Referanslar


Foto Galeri

tümünü göster