Gaziemir Atıf bey Mahallesi, Celal Bey Eski Salon Koltuk Takımı Kumaş Yenileme Ve Sünger Değişimi.

Bizlere bir tanıdığının referansı ile ulaşan Celal Bey, eski koltuk takımının iskeletinin sağlam olduğunu ancak yüzlerinin ve süngerlerinin zaman içinde çok yıprandığını aktardı. Yeni bir koltuk takımı almak yerine,eski koltuklarının sünger ve kumaşlarının değişmesi ile kayda değer bir maliyet tasarrufu sağlayacak olan Celal Bey’in kumaş ve sünger seçimi konusunda istek ve taleplerini dinledik ve maliyet konusunda fikir sahibi olmasını sağlayabilmek için kendisine bir ön fiyat teklifi sunduk. Teklifimizin bu uygulama için ayırdığı bütçeye uygun olduğunu belirten Celal Bey, detayları görüşmek ve son kararları vermek için bizi Gaziemir’deki evine davet etti.

Bizleri sözleştiğimiz gün evinde karşılayan Celal Bey’in uzun yıllardır severek kullandığı koltuklarını inceledik ve biz de iskeletlerin sağlam fakat yüzlerin ve süngerlerin yıpranmış olduğunu gördük. Yorum ve görüşlerimizi Celal Bey ile paylaştıktan sonra, kendisine atölyemizde yapacağımız işlemleri aktardık ve vakit kaybetmeden kumaş sunumumuza geçtik. Sunduğumuz tüm kumaş örneklerini dikkatlice inceleyen Celal Bey, kanepede açık toprak tonlarında hafif parlak, tekli koltuklar ve puf ta ise koyu mavi hafif parlak renkli Arma markalı Norveç serisinden, silinebilir ve yıkanabilir kumaşları tercih etti. Celal Bey’in seçmiş olduğu renklerin uyumu ve kalitesi çok yüksekti. Kırlentlerde ise benzer renkleri barındıran yine hafif parlak kumaşların kullanılmasına karar verdik. Son olarak Celal Bey’in bize hatırlattığı özel taleplerini not alarak maliyet ve teslimat süresi konusunda el sıkıştık.

Celal Bey’in eski koltuk takımı birkaç gün sonra atölyemize ulaştığında, tecrübeli Şekil Koltuk ekibi hemen kolları sıvadı ve yeni bir uygulama için titizlikle çalışmaya başladı. Yapılan profesyonel söküm işlemlerinin ardından iskeletteki belli belirsiz yıpranma ve gevşemeler elden geçirildi. Koltukların ayak kısımlarındaki ahşap bölümler itinayla temizlendi veanlaşmalı olduğumuz cilacı tarafından kısa süre içerisinde cilalandı. Koltukların oturma yerindeki yıpranmış lastikler elden geçirildi, sağlamlaştırıldı. Kopan ve artık kullanılamaz durumda olan lastikler söküldü ve dört çizgili ithal lastikler ile değiştirildi. Koltuk takımının tamamına itinayla uygulanan süngerleme ve konforu artıran yorgan elyafı kaplama işlemlerinden sonra, seçilen birinci kalite kumaşların koltuk takımına döşenmesi işlemine geçildi. Kumaşları pratik bir şekilde kısa süre içerisinde mükemmel bir işçilikle döşeyen Şekil Koltuk ekibi, koltuk takımını teslimata hazır hale getirmiş oldu.

Eski yıpranmış halinden eser kalmayan koltuk takımı yeni haliyle çok sağlam, kullanışlı ve şık bir görünüme büründü. Fermuarlanan kırlentleri üzerine yerleştirildikten sonra Web sitemizde sergilenmek üzere fotoğraflanan koltuk takımı, Celal Bey’e güvenle ulaştırılmak için özenle paketlendi.

Anlaştığımız teslimat süresinde koltuk takımını evine teslim ettiğimiz Celal Bey, özenli işçilik ve zamanında teslimat için bizlere ve ekibimize teşekkürlerini sundu ve sonuçtan duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Şekil Koltuk’u tercih ettiği için Celal Bey’e çok teşekkür ediyor, koltuk takımını sağlıklı ve mutlu günlerde kullanmasını diliyoruz.

Tüm Referanslar


Foto Galeri

tümünü göster