Mavişehir Filamingo Evleri Emel Hanım,Koltuk Ve Sandalye Takımı,Kumaş Yenileme Model Değişimi

Bizlere Facebook sayfamız aracılığıyla ulaşan Emel Hanım, uzunca bir süredir kullandığı koltuk ve sandalye takımının modelini değiştirmek ve yıpranmış olan kumaşlarını yenilemek istediğini belirtti. Daha önce yaptığımız yenileme işlemlerini inceleyip beğendiğini söyleyen Emel Hanım, bizi bu nedenle seçtiğini ifade etti. Yaptığımız ön görüşmede kendisinden mobilyaları ile ilgili ihtiyacımız olan bazı detay bilgiler aldık. Koltuk ve sandalye takımını yakından görebilmek ve kumaş sunumumuzu yapabilmek için Emel Hanım’ı evinde ziyaret etmek üzere sözleştik.

Bir hafta sonra bizi evinde ağırlayan Emel Hanım’ın koltuk takımı ve sandalyelerinin yıpranmış fakat hala sağlam bir iskelete sahip olduğunu gördük. Yakından inceleme yaparak uygulanacak işlemleri belirledik ve Emel Hanım’a tüm süreci detaylarıyla aktardık. Kumaşlarda tercih edebileceği örnekleri kendisiyle paylaştığımızda bizim yönlendirmelerimizden de faydalanarak zevkine ve bütçesine uygun güzel seçimler yaptı. 2 adet yastıklı geniş kanepesi, 2 tekli koltuğu ve sandalyeleri için Dovita marka kumaş kataloglarından Hasır Keten ve İnci Kadife serisinden,hem radikal hem de birbiriyle oldukça uyumlu tercihler yapan Emel Hanım’ın tüm seçimlerini not ederek teslim tarihi ve maliyet hakkında konuşmaya başladık. Koltuk modellerinde değişikliğe de giderek tamamen bambaşka bir mobilya takımı teslim alacak olan Emel Hanım’la, bütçesine çok uygun olan cüzdan dostu bir maliyet üzerinden anlaştık. Teslim tarihimizi takvim üzerinden 15 gün olarak belirledik ve el sıkışarak evinden ayrıldık. 

Emel Hanım’ın evinden atölyemize güvenle taşınan eski koltuk ve sandalyelerinin yüzlerini tamamen söktük. Daha sonra mobilyaların ana iskeletlerde ufak tadilatlara başladık. Tadilatların tamamlanmasının ardından süngerleme aşamasına geçtik. Süngerlerinde çok fazla yıpranma gözlemlemediğimiz koltukların sadece konforunu artırmak amacıyla minder süngerlerinin üzerine yorgan elyafı uygulaması yaptık. Bu işlemler tamamlandıktan sonra koltuk ve sandalye takımının modelleme ve kumaşlama aşamasına geçtik. Oturma yerindeki süngerlere rahatlıkla çıkarılıp yıkanabilmesi için boydan boya fermuar ekledik ve çıkarma esnasında parçalanma yaşanmaması için elyaflara şilte (astar) uyguladık. Koltuk ve sandalyelerden oluşan oturma grubunun şıklığını ortaya çıkaracak olan yeni yüzlerinin döşenmesi işlemine geçtik. Kumaş firmasından teslim aldığımız çeşitli renk ve desenlerde kumaşların döşeme işlemi uzman ekibimiz sayesinde büyük bir titizlikle tamamlandı. Büyük kanepelerin birine koyu gri, diğerine açık renk ağırlıklı klasik desenli kumaş kaplandı. Tekli koltuklar gri ve beyaz büyük çizgili kumaşla kaplanarak oturma grubuna dinamik ve çok modern bir hava katıldı. Sandalyeler ise gri koltuklarla aynı kumaştan kaplandı. Yepyeni bir tarza kavuşan koltuk ve sandalye takımının tamamlanmasının ardından hazırlanan kırlentleri fotoğraf çekimi işlemi için koltukların üzerine yerleştirdik. Yıpranmış görüntüsünden hiç eser kalmayan koltuk ve sandalye takımını Emel Hanım’ın evine söz verdiğimiz vakitte ulaştırmak için paketleyerek teslimat aracımıza yükledik.

Oturma grubunun değişiminden çok memnun olduğunu ifade eden Emel Hanım’a Şekil Koltuk markasına güvendiği için teşekkür ediyoruz. Yenilenmiş oturma grubunun uzun yıllar sağlıkla ve keyifle kullanmasını diliyoruz.

Tüm Referanslar


Foto Galeri

tümünü göster