Gaziemir Irmak Mahallesi Mevlüt Bey, Eski Salon Koltuk Takımı Kumaş Ve Sünger Yenileme

İyi ki tercihimiz siz olmuşsunuz...Her bakımdan; ustalık olsun,titizlik olsun,alaka olsun; memnuniyetimiz'' Kesinlikle abartısız harikasınız...

Mevlüt Bey, bizlere bir müşterimizin referansı ile ulaştı. Web sitemizdeyer alan çalışmalarımızı incelediğini ve çok beğendiğini ifade eden Mevlüt Bey, koltuk takımını yıllardır çok severek kullandığını fakat koltuklarının zaman içinde deformasyona uğradığını ve yenilenmesi gerektiğini anlattı. Mevlüt Bey’e koltuk takımı ile ilgili bazı sorular sorarak yapacağımız işlemleri tasarlamaya çalıştık. Kendisinden koltuk takımının fotoğraflarını Whatsapp yoluyla bizimle paylaşmasını rica ettik. Mevlüt Bey’in paylaştığı fotoğraflarda, koltuk takımının alındığında çok kaliteli ve şık olduğu anlaşılıyordu. Fakat Mevlüt Bey’in belirttiği gibi koltuk süngerleri ve döşemelerde sık kullanımdan kaynaklanan yıpranmalar meydana gelmişti. Mevlüt Bey, kumaş seçimi konusunda da canlı ama sade bir ton aradığını fakat henüz bir karara varamadığını söyledi. Önerilerimizi dinlemek ve karar verebilmek için ertesi gün bizi atölyemizde ziyaret edebileceğini belirtti.

Atölyemize gelen Mevlüt Bey’e, öncelikle ekibimizi tanıttık, kullandığımız ekipmanları ve sergilediğimiz çalışmaları gösterdik. Atölyemizdeki profesyonellikten ve yaratıcı çalışmalardan oldukça etkilendiğini söyleyen Mevlüt Bey, kumaş seçimine geçmek istediğini belirtti. Gelmeden önce biraz düşünüp mavi ve sarı tonlarında karar kıldığını söyleyen Mevlüt Bey’e bu tercihi üzerinden kumaş örneklerimizi ve tavsiyelerimizi sunduk. Dovita markasının Velvent serisinden canlı ve sade kumaşlarından seçim yapan Mevlüt Bey, kanepeleri için mavi ve gri, sallanan koltuğu içinse hardal rengi kumaşları tercih etti.

Mevlüt Bey’in evinden atölyemize getirilen koltuk takımına her şeyden önce dikkatli bir söküm işlemi uygulandı. İskeletini ortaya çıkardığımız koltuk takımının az da olsa gevşeyen ve çöken kısımlarına ince bir işçilikle tadilat yapıldı. Kanepelerin ve sallanan koltuğun önemli bir kısmını oluşturan ahşap bölümlerin yıpranan cilasının yenilenmesi için mobilyaları anlaşmalı olduğumuz cilacıya teslim ettik. Mat ceviz cilalama işleminin ardından tekrar atölyemize teslim edilen koltuk takımının, kol ve yaslanma yerlerine birinci kalite elyaflar ile takviyeler yapıldı. Koltuk takımının yıllar içinde azalan konforunu artırmak için sırt yaslanma minderlerine silikon elyaf ilaveleri yapıldı. Sallanma koltuğuna başı yaslayabilmek için yumuşak yastık eklemesi yapıldı. Uzman ekibimiz tarafından hızlı ve dikkatli bir şekilde oldukça konforlu ve sağlam bir hale getirilmiş olan koltuk takımının oturma yerindeki minderlerin yumuşaklığı ve rahatlığı içinse bu bölgelereelyaf ilavesi ve şilte uygulaması yapıldı. Son olarak seçilen kumaşlarla döşenen koltuk takımı, eskisine nazaran oldukça canlı, şık ve ahenkli bir görünüme kavuştu. Tüm işlemlerin sonrasında bütün ince detaylar son bir kez gözden geçirildi ve çalışmanın kusursuz bir şekilde tamamlanması sağlandı.

Mevlüt Bey ortaya çıkan sonuçtan duyduğu memnuniyeti bizlerle içtenlikle paylaştı, itinalı çalışmalarımız için sunduğu teşekkürlerle bizi gururlandırdı.

Mevlüt Bey’in koltuk takımını iyi günlerde ve sağlıkla kullanmasını diliyor, Şekil Koltuk’u tercih ettiği için kendisineçok teşekkür ediyoruz.

 

Sonuç gerçekten muhteşem =) O kadar kusursuz bir işçilik çıkarmışsınız ki tebrik ve teşekkür etmeden geçmeyeceğim! Ellerinize sağlık.

Tüm Referanslar


Foto Galeri

tümünü göster