Uzundere Liva Home Falkart Evleri Halil Bey, Özel Üretim Chester Koltuk İmalatı

 İşini çok düzgün yapan Cemil Bey’e çok teşekkür ederim. İşçiliği mükemmel olup, herkesin güvenebileceği bir koltukçu. Kesinlikle herkese öneririm.

Halil Bey bize daha önce hizmet verdiğimiz bir müşterimizin referansı ile ulaştı. Özel üretim Chester koltuk talebiyle ilgili bilgi almak isteyen Halil Bey’in sorduğu tüm sorulara yaptığımız telefon görüşmesinde cevap verdik. Halil Bey’i dinleyip isteklerini not ettikten sonra, yüz yüze görüşmek ve daha önceki uygulamalarımızı göstermek amacıyla kendisini atölyemize davet ettik. Halil Bey atölyemize geldiğinde bizden tam olarak ne istediğine dair fikirleri vardı, koyu renkli, sağlam ve az da olsa gösterişli bir koltuk takımı istiyordu. Ölçülerini, özel taleplerini ve kumaş renk ve doku tercihlerini bizimle paylaşan Halil Bey’le yaptığımızın görüşmenin ardından kendisi için özel olarak imalatını yapacağımız koltuk takımının kumaşını seçme aşamasına geçtik.

Kumaş seçimi aşamasında bizimle daha önce internet aramalarından kaydettiği renk önerilerini paylaşan Halil Bey’e seçmiş olduğu renklere benzeyen kumaş alternatifleri sunduk. Koltukların Chester tarzını güzel yansıtacak olan koyu gri renkte kumaşlarda yoğunlaşan Halil Bey, aradığı kumaş örneğini yıkanabilir, silinebilir ve toz tutmayan özelliklerdeki, Evipek markalı Evra serisi olan kumaşların olduğu kartelada buldu. Kırlentler için sarı tonlardaki renk seçimi tamamlandıktan sonra, Halil Bey’le teslimat süresi ve fiyatlandırma konularında da anlaşıp el sıkıştık.

Halil Bey’in talep ettiği Chester koltuk takımı için kolları sıvayan üretim ekibi, işe sağlam ve şık ahşap iskeletler hazırlamakla başladı. Dayanıklı ve kaliteli malzeme kullanılarak tasarlanan iskeletlerin tüm montajı bittiğinde, ahşap dokular korunarak boya ve cila işlemleri tamamlandı. Cila uygulaması olarak natürel ceviz kullanıldı. Koltuk takımının kaba hali böylelikle ortaya çıkmış oldu. Daha sonra, koltukların oturma yerlerine ithal lastikler uygulandı. İskeletler üzerine Chester tarzda özel olarak hazırlanmış süngerler ile süngerleme işlemi tamamlandı.Süngerlenen koltuk takımının konforunun artırılması ve kolayca silinebilmesi için oturma yerlerine yorgan elyafı yapıldı. Elyaf ve astar uygulama işlemlerinin ardından,Halil Bey’in seçtiği parlak koyu gri kumaşlarla kaplanan Chester koltuk takımına sağlamlık ve rahatlığın yanında bir de şıklık eklenmiş oldu.Tüm işlemlerin ardından ortaya uzun yıllar kullanılabilecek rahatlıkta, kaliteli malzemelerden üretilmiş, oldukça zarif ve şık bir koltuk takımı çıktı.

Özel üretimi tamamlanıp koyu gri rengiyle oldukça uyumlu olan koyu sarı/hardal rengi kumaştan hazırlanan ve rahat yıkanması için fermuarlanan kırlentlerle renklendirilen koltuk takımı, paketleme işlemi öncesinde atölyemizde fotoğraflandı. Tüm mobilyalar Halil Bey’in beğenisine sunulmak üzere adresine gönderildi. 

Kendisi için özel olarak titizlikle üretilmiş olan koltuk takımıyla ilk karşılaşmasında tüm isteklerinin harfiyen uygulanmış olduğunu gören Halil Bey, sonuçtan çok memnun kaldığını ve Şekil Koltuk’un özel mobilya imalatı için çok doğru bir adres olduğunu ifade etti.

Bizler de tercihini Şekil Koltuk’tan yana kullandığı ve bizlere güvendiği için Halil Bey’e tekrar teşekkür ediyor, yeni mobilyalarını uzun yıllar sağlıkla kullanmasını diliyoruz.

 

 

Tüm Referanslar


Foto Galeri

tümünü göster