Seferihisar, Mehmet Bey Eski Koltuk Takımı Yüz Değişimi Ve Yenileme

Seferihisar’dan bizlere telefonla ulaşarak bulundukları muhite iş yapıp yapmadığımızı soran Mehmet Bey’e, İzmir’in her yerinde müşterilerimizin olduğunu, lokasyon ayrımı yapmadığımızı söyledik. Bu habere çok sevinen Mehmet Bey, eski koltuk takımının iskeletinin halen sağlam olduğunu fakat yüzlerinin çok yıprandığını anlattı. Yeni bir koltuk takımı almak yerine, var olan koltuklarının süngerlerinin ve kumaşlarının değişmesi ile maliyet tasarrufu sağlayacak olan Mehmet Bey’le, tüm istekleri üzerinden prensipte anlaştık. Görüşmemizden birkaç gün sonra, koltukları yerinde görüp Mehmet Bey’e kumaş sunumumuzu yapabilmek için Seferihisar’a doğru yola çıktık.

Bizleri büyük bir içtenlik ve misafirperverlikle karşılayan Mehmet Bey’in koltuklarını incelediğimizde, yeni bir takım almak yerine var olanı yeniletme kararının çok yerinde olduğunu kendisiyle paylaştık. Çünkü koltuk takımı yıllardır kullanılmış olmasına rağmen gayet sağlam görünüyordu. İskeletindeki ufak tefek gevşemeler dışında bir problemi yoktu. Güzel bir süngerleme ve elyaflama çalışması sonrası kaplanacak yeni kumaşlarla yepyeni bir koltuk takımı ortaya çıkacaktı. Tüm bu düşüncelerimizi Mehmet Bey’le paylaştık, tüm işlemleri detaylarıyla anlattık, tavsiyelerimizi aktardık. Mehmet Bey, her şeyi dinleyip çıkacak sonuçla ilgili bizlere güven duyduğunu ifade etti. Karşılıklı gelişen bu güven ortamında, sıra işin zevkli ve bir o kadar önemli olan kısmına, kumaş seçimine geldi.  Yanımızda götürdüğümüz tüm kumaş örneklerini, özellikleri, kullanım pratikliği ve fiyatları hakkında bilgiler vererek Mehmet Bey’e sunduk. Anlattıklarımızı dikkatle dinleyip kumaşları özenle inceleyen Mehmet Bey, üçlü ve ikili kanepelerde açık renk, tekli 2 koltukta ise koyu renk, Bezek marka dokuma kumaş olan, silinebilir ve yıkanabilir kumaşları tercih etti. Mehmet Bey’in seçtiği kırık beyaz ve koyu gri renklerinin uyumu bizim de hoşumuza gitti. Kırlentlerde de çapraz olarak aynı renklerin ve ayrıca iki tane çiçek desenli kumaşın kullanılmasına karar verdik.Mehmet Bey’in tüm isteklerini not aldık ve maliyet ile teslimat süresinde de anlaşarak Seferihisar’dan atölyemize doğru yola çıktık.

Mehmet Bey’in koltuk takımı atölyemize ulaştığında, tecrübeli ekibimiz kolları sıvadı ve hemen çalışmaya başladı. Yapılan söküm işleminin ardından öncelikle iskeletin yıpranan ve gevşeyen kısımları sağlamlaştırıldı. Koltukların ayak kısımlarındaki ahşap bölümler itinayla temizlenip cilalandı. Cila uygulaması olarak ceviz eskitme yapıldı. Ciladan gelen koltukların oturma yerindeki lastikler özenle elden geçirildi. Kopan lastikler söküldü ve bu lastikler dört çizgili ithal lastikler ile değiştirildi.Koltuk takımının tamamına uygulanan süngerleme ve konforu artıran yorgan elyafı uygulama işlemlerinden sonra, sıra seçilen kumaşların döşenmesine geldi. Kumaşları yine kısa bir süre içinde dikkatli bir şekilde döşeyen Şekil Koltuk ekibi, koltuk takımını başarılı bir çalışma sonucunda teslimata hazır hale getirmiş oldu. İskeleti  sağlamlaştırılmış, ayakları cilalanmış, süngerleri  yenilenmiş ve yüzleri değiştirilmiş olan koltuk takımı, kırlentleri yerleştirildikten sonra yapılan fotoğraflama işleminin ardından, temiz ve güvenli bir taşıma yapılması için özenle paketlendi.

Yenilenmiş koltuk takımlarına taahhüt ettiğimiz süreden önce kavuşan Mehmet Bey, bizlere teşekkür ederek, güveninin karşılığını aldığını ve sonuçtan çok memnun olduğunu ifade etti.

Mehmet Bey’e Şekil Koltuk’u seçtiği için teşekkür ediyoruz. Yenilenen koltuk takımını sevdikleriyle beraber iyi ve sağlıklı günlerde kullanmasını diliyoruz.

Tüm Referanslar


Foto Galeri

tümünü göster