Foça, Soner Bey Eski Koltuk Yenileme ve Yüz Değişimi

Bizlere bir tanıdığının referansı ile ulaşan Soner Bey, telefon görüşmemizde koltuk takımının iskeletinin sağlam olduğunu fakat yüzlerinin zaman içinde çok yıprandığını söyledi. Yeni bir koltuk takımı almak yerine, var olan koltuklarını yenileterek maliyeti avantajı sağlayacak olan Soner Bey’in tüm beklentilerini dinleyerek kendisine ön fiyat teklifimizi sunduk. Teklifimizi bütçesine uygun bulan Soner Bey’le yapılacak işlemleri kesinleştirmek ve son maliyette anlaşmak için atölyemize gelebileceği günü belirledik.

Bir süre sonra atölyemize gelen Soner Bey, bizlere koltuklarının farklı açılardan fotoğraflarını gösterdi. Fotoğrafları inceledik ve kendisinin de başta belirttiği gibi iskeletin sağlam fakat yüzlerin yıpranmış olduğunu gördük. Koltuk takımını yenilemek için atölyemizde yapacağımız işlemleri kendisine aktardık ve vakit kaybetmeden kumaş sunumumuza geçtik. Distribütörlüğünü yaptığımız tüm markaların kumaş örneklerini, öne çıkan özelliklerine değinerek fiyat bilgileriyle birlikte Soner Bey’e sunduk. Anlattıklarımızı dikkatle dinleyen ve tüm kumaşları inceleyen Soner Bey, kanepede açık gri,tekli koltukta ise uçuk pembe renkli Arma Kumaş markalı,Mimazo serisinden silinebilir ve yıkanabilir kumaşları tercih etti. Soner Bey’in seçtiği renkler birbiriyle son derece uyumlu, modern ve canlıydı. Kırlentlerde de çapraz olarak aynı renklerin ve bu renklerle uyumlu çiçek desenli bir kumaşın kullanılmasına karar verdik.Soner Bey’in seçimlerini ve tüm özel taleplerini dikkatle not alarak maliyet ve teslimat süresi için el sıkıştık.

Soner Bey’in koltuk takımı, birkaç gün sonra Foça’dan teslim alınıp atölyemize ulaştığında, tecrübeli uzman ekibimiz hemen kolları sıvadı ve yeni bir yenileme uygulaması için titizlikle çalışmaya başladı. Yapılan söküm işleminin ardından iskeletteki çok ufak yıpranma ve gevşemeler sağlamlaştırıldı. Koltukların ayak kısımlarındaki ahşap kısımlar itinayla temizlendi veanlaşmalı olduğumuz cila firması tarafından cilalandı. Koltukların oturma yerindeki yıpranmış lastikler elden geçirildi. Kopan lastikler söküldü ve bu lastikler dört çizgili ithal lastikler ile değiştirildi. Koltuk takımının tamamına itinayla uygulanan süngerleme ve konforu artıran yorgan elyafı kaplama işlemlerinden sonra, sıra seçilen kumaşların koltuk takımına döşenmesine geldi. Kumaşları pratik ve sistematik bir şekilde kısa süre içerisinde döşeyen atölye ekibi, koltuk takımını hızlı ve itinalı bir çalışma sonucunda teslimata hazır hale getirmiş oldu.

Yenilenerek bambaşka bir havaya bürünmüş olan koltuk takımı, fermuarlanan renkli ve çiçekli kırlentleri üzerine yerleştirildikten sonra Web sitemizdeki referanslar bölümünde sergilenmek üzere fotoğraflandı. Ardından çıkacağı uzun yolda güvenli bir şekilde taşınabilmesi için özenle paketlendi.

Yenilenmiş koltuk takımına anlaştığımız teslimat süresinden önce kavuşan Soner Bey, titiz işçilik ve özenli teslimat için bizlere teşekkürlerini sundu ve sonuçtan çok memnun olduğunu ifade etti.

Soner Bey’e Şekil Koltuk’u tercih ettiği için teşekkür ediyoruz. Yenilenen koltuk takımını sevdikleriyle beraber sağlıklı günlerde kullanmasını diliyoruz.

Tüm Referanslar


Foto Galeri

tümünü göster